Rubriky:

Cyklistika

Pojišťovací společnost zažalovala Armstronga o 12 miliónů dolarů

8. února 2013 10:27 - Austin

Pojišťovací společnost SCA Promotions ve čtvrtek podala žalobu na bývalého cyklistu Lance Armstronga. Po jeho přiznání k dopingu požaduje od jednačtyřicetiletého Američana navrácení 12 miliónů dolarů, které mu na bonusech a dalších odměnách vyplatila za vítězství na Tour de France.

 

George Burns, ČTK/AP

Žalobě čelí i závodníkův agent Bill Stapleton a společnost Tailwind Sports, tehdejší majitel stáje US Postal, za niž Armstrong jezdil. "Pro pana Armstronga nastal čas, aby čelil důsledkům svého jednání. Přiznal, že dopoval. Přiznal, že lidi zastrašoval. A přiznal, že lhal," uvedla SCA ve své žalobě.

"Pan Armstrong a jeho tým právníků opakovaně prohlašovali, že SCA může doufat ve vrácení peněz jen v případě, pokud Armstrong přijde o své tituly. Vzhledem k tomu, že ta situace nastala, chceme ho nyní vzít za slovo," uvedla společnost ve svém prohlášení ještě před podáním žaloby.

"To nemůžeme zpochybňovat," připustil jeden z Armstrongových právníků Tim Herman k titulům z Tour de France, o které jezdec přišel. Počátkem týdne však Herman uvedl, že cyklista nic vracet nehodlá. Argumentoval tím, že SCA neplatila Armstrongovi, ale Tailwindu. K žalobě se nevyjádřil.

SCA vedla s Armstrongem spor už v roce 2004, když mu odmítala vyplatit pět miliónů dolarů za jeho rekordní šestý triumf na Tour. Zástupci společnosti tehdy po vydání knihy "L.A. Přísně tajné - Tajemství Lance Armstronga" pojali podezření, že slavný cyklista dopuje.

Američan však tehdy trval na své nevině a v roce 2006 vysoudil na společnosti 7,5 miliónu dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika