Kolem Kataru vyhrál Cavendish, Štybar skončil dvanáctý

Dauhá

Český cyklista Zdeněk Štybar obsadil v závodě Kolem Kataru dvanácté místo. Na vítěze a kolegu ze stáje Omega Pharma-Quick Step Brita Marka Cavendishe ztratil dvojnásobný cyklokrosový mistr světa v konečném pořadí 45 vteřin.

Typický obrázek. Britský spurtér Mark Cavendish ze stáje Omega Pharma-Quick Step se raduje z triumfu v závěrečné 6. etapě závodu Kolem Kataru, který nakonec ovládl i celkově.

Cavendish v páteční závěrečné šesté etapě v Dauhá přespurtoval Bělorusa Jevgenije Hutaroviče a dojel si pro čtvrtý dílčí triumf za sebou. V konečném pořadí obsadil mistr světa z roku 2011 první místo s náskokem 25 vteřin před Američanem Brentem Bookwalterem.

Závod v Kataru byl pro Cavendishe druhým startem v nové stáji, kam přišel po minulé sezóně z týmu Sky. V lednu britský jezdec vyhrál jednu etapu na Tour de San Luis v Argentině. Štybar v Kataru zahájil sezónu na silnici.