Rubriky:

Cyklistika

Dlaska potěšil návrat ztracené formy

8. prosince 2004 08:50 - PRAHA

Znovu se začalo blýskat na lepší časy a cyklokrosař Petr Dlask doufá, že jeho forma bude mít nyní už jen stoupající tendenci. V úvodu sezóny se mu nedařilo podle představ, ale nyní přišel zlom. Po šestém místě v závodě Světového poháru v Koksijde se v neděli blýskl druhou příčkou ve Wetzikonu. "Zatím si ani moc nepřipouštím, že se něco povedlo," tvrdí Dlask v rozhovoru pro deník Právo.

 

Internet

Reprezentační i klubový trenér v týmu Author Petr Klouček o něm říkal, že potřebuje jeden vydařený závod, kdy v něm bouchnou saze. "A teď to vyšlo. Petr jel s obrovskou chutí, byl to jeho první pořádný závod v sezóně. Výkonnostně jde nahoru a určitě mu takový výsledek pomůže psychicky," míní Klouček.

Osmadvacetiletý Dlask byl ve Světovém poháru na stupních vítězů naposledy v lednu 2001 ve francouzském Pontchateau, kde skončil třetí. To byla zatím jeho nejlepší sezóna kariéry, kterou vyšperkoval stříbrnou medailí z mistrovství světa v Táboře. Pak jeho další rozlet přibrzdily nejrůznější zdravotní problémy.

Trápila ho záda

I v úvodu té letošní sezóny ho trápila záda. "Naštěstí už ty potíže ustoupily, musím to zaklepat. Absolvoval jsem různá cvičení, rehabilitace," prozrazuje Dlask. "A když se daří, člověk navíc tolik nepřemýšlí nad tím, co ho zrovna bolí," dodává.

Je rád, že konečně prodal formu. "Už od začátku sezóny jsem si myslel, že mám na dobré výkony. Jenže se všechno nikdy nesešlo podle představ. Proto jsem trochu změnil trénink, víc jsem se zaměřil na rychlost a vypadá to dobře. Teď se to ve mně teprve probouzí a je to povzbuzení do dalších závodů," tvrdí závodník z Mladé Boleslavi, jehož další díl seriálu SP čeká již dnes v Miláně. "Chtěl bych stupně vítězů zopakovat," vyhlašuje.

Ve Wetzikonu si v souboji s fenomenálními Belgičany počínal jako starý mazák. Jen Sven Nijs byl lepší než on. "Byl to hodně rychlý a taktický závod. Věděl jsem, že nesmím vystřílet na začátku všechny síly. Nijs z naší skupiny poodjel až v závěru, kdy skočil umělou překážku. On tohle zvládá parádně, je to takový elegán na kole," vrací se Dlask k nedělnímu závodu. Cíl byl na atletickém stadiónu. "Věděl jsem, že na něj musím najet na druhé figuře. V zatáčce to byl sice dost tvrdý boj o pozice, ale všichni jsme to ustáli."

Belgičani jsou pořád dominantní

Má radost, že se už od začátku sezóny Češi dokáží prosadit proti cyklokrosové velmoci Belgičanům. "Je to lepší, ale oni jsou pořád dominantní. Vždyť snad není závod, aby od nich nikdo nestál na bedně," zamýšlí se Dlask.

Závěr roku má tradičně hodně nabitý nejrůznějšími závody, takže doma se moc neohřeje. "Už teď je jisté, že 26., 28. a 29. prosince pojedu v Belgii. Takže Vánoce si moc neužiju, ale to už je taková každoroční tradice," zůstává nad věcí. "Letos mi to aspoň snad vyjde, že nebudu závodit na Silvestra."

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika