Rubriky:

Cyklistika

Tým Blanco najal na cyklisty bývalého elitního vojáka

27. února 2013 20:23 - Amsterodam

Vedení nizozemské cyklistické stáje Blanco, dříve Rabobank, najalo bývalého příslušníka speciálních armádních jednotek, aby zjistil, jestli se její jezdci nezapletli s dopingem. Eelco Wisman je podle listu De Telegraaf specialistou na vyslýchací techniky včetně využití hypnózy.

Členům týmu se jeho přítomnost příliš nezamlouvá. "Sleduje a vyptává se. Některé rozhovory trvají přes hodinu. Připadáme si, jako bychom byli zločinci," citoval list jednoho z nich.

Elitní nizozemská stáj loni přišla kvůli dopingovým kauzám v cyklistice o dlouholetého sponzora Rabobank. Několik jejích bývalých jezdců v poslední době vypovědělo, že během angažmá v týmu dopovalo.

Blanco s dalšími špičkovými nizozemskými týmy Argos-Shimano a Vacansoleil-DCM, národním svazem a antidopingovou agenturou nyní uzavřely dohodu, podle níž dostanou cyklisté a zaměstnanci stájí v případě přiznání k dopingu před rokem 2008 snížené půlroční tresty. Šanci oznámit dopingovou minulost mají do 1. dubna. Do stejného data budou muset vyplnit podepsaný dotazník, v němž uvedou své případné zkušenosti s dopingovými praktikami.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika