Rubriky:

Cyklistika

Kulhavý a Sauser si upevnili dalším vítězstvím vedení v Cape Epic

22. března 2013 11:04 - Wellington

Dalším etapovým vítězstvím zvýšili biker Jaroslav Kulhavý a Švýcar Christoph Sauser své vedení v závodu Cape Epic v Jihoafrické republice. V páté etapě na 75 kilometrů v okolí Wellingtonu si v pátek dojeli pro druhé prvenství za sebou s náskokem více než dvou minut před švýcarskou dvojicí Nino Schurter, Florian Vogel. Svůj náskok v celkovém pořadí před Němcem Karlem Plattem a Švýcarem Ursem Huberem navýšili na 3:43 minuty.

 

Foto: Facebook Absa Cape Epic

"Na prvním kopci jsme jeli vepředu se Schurterem a Vogelem a nahoře jsme měli trochu náskok, tak jsme si řekli, že pojedeme," uvedl olympijský vítěz Kulhavý na svém webu. Švýcaři je ale skoro dojeli. "Asi nezastavili na jedné občerstvovačce a to se jim možná vymstilo. Zase jsme jim odjeli a to je asi zlomilo. Pak už jsme to v pohodě drželi. Mohli jsme jet rychleji, ale ještě jsou před námi dva těžké dny," konstatoval Kulhavý.

Zase málem zabloudili

Technické problémy jako v úvodu závodu je nepotkaly, ale znovu prý jednou málem zabloudili. "Zítra, když bude zase nějaká takováhle šance, tak do toho půjdeme a budeme se toho snažit využít jako dneska, ale nebudeme riskovat. Celkové vítězství je pro nás nejdůležitější a nechceme o něj přijít," řekl Kulhavý, který přijel závod vyhrát pro svého tragicky zesnulého týmového kolegu Burryho Standera, dvojnásobného vítěze Cape Epic.

Závod dvojic na horských kolech Cape Epic v JAR - 5. etapa (75 km):
1. Kulhavý, Sauser (ČR/Švýc.) 3:03:04
2. Schurter, Vogel (Švýc.) -2:15
3. Platt, Huber (Něm./Švýc.) -2:31
Průběžné pořadí:
1. Kulhavý, Sauser 22:43:09
2. Platt, Huber -3:43
3. Dietsch, Böhme (Fr./Něm.) -20:34
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika