Rubriky:

Cyklistika

Kulhavý a Sauser vyhráli na Cape Epic třetí etapu za sebou

23. března 2013 15:26 - Stellenbosch

Jaroslav Kulhavý a Švýcar Christoph Sauser v sobotu vyhráli v závodu Cape Epic na horských kolech v Jihoafrické republice třetí etapu za sebou. Před závěrečným dějstvím vedou před německo-švýcarskou dvojicí Karl Platt, Urs Huber o více než šest minut.

 

Michal Červený/mtbs.cz

Na bezmála stokilometrové trase dnes závodníci museli zdolat převýšení 2950 metrů. "Při stoupání na nejvyšší bod za to dneska Bulls (Platt a Huber) začali brát a zkoušeli se párkrát utrhnout, ale nebylo jim to nic platné. Akorát roztrhali zbytek, my jsme s nimi zůstali vepředu," napsal olympijský vítěz Kulhavý na svém webu.

V závěru největším rivalům ujeli o více než dvě a půl minuty. Sauser měl v šesté etapě motivaci navíc, neboť v cílovém městě Stellenboschi v zimě bydlí a sídlí tam i jeho nadace.

Do cíle závodu v Lourensfordu zbývá bikerům nedělních 54 kilometrů. "Zítra pojedeme opatrně. Prý je to takové cross country, takže bude důležité si hlídat pozici a hlavně se někde nerozsekat. Schurter s Vogelem, Fontana s Fumicem a Hermida s Van Houtsem dneska trochu oráželi a zítra budou chtít vyhrát, takže to bude těžké," dodal Kulhavý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika