Rubriky:

Cyklistika

Sagan vyhrál Brabantský šíp, předtím se omluvil hostesce

10. dubna 2013 18:24 - Overijse

Slovenský cyklista Peter Sagan si dojel v povedené jarní sezóně pro další vítězství v závodu Brabantský šíp v Belgii. Po 200 kilometrech porazil ve finiši úřadujícího mistra světa a předloňského vítěze domácího Philippa Gilberta.

 

Francois Lenoir, Reuters

Před závodem uzavřel Sagan aféru, kterou rozpoutal před necelými dvěma týdny po závodu Kolem Flander. V něm skončil druhý a při vyhlašování vítězů štípl do zadku jednu z hostesek, zrovna když líbala na tvář vítězného Švýcara Fabiana Cancellaru. Sagan si za svůj čin vysloužil kritiku a už několikrát se omluvil. Ve středu při prezentaci v Lovani se ženě omluvil veřejně a daroval jí velkou kytici. V cíli se setkali znovu, když ho Maja Leyeová na pódiu odměnila za vítězství polibkem.

Vítěz další belgické klasiky Gent - Wevelgem zaútočil ve stoupání necelé dva kilometry před cílem a krok s ním udržel jen Gilbert. Sagan se ve spurtu vyvezl za ním a nedal mu šanci zopakovat triumf z roku 2011.

Závod byl pro Sagana zároveň přípravou na nedělní Amstel Gold Race v Nizozemsku, v němž se pokusí vybojovat další cenný úspěch a vrátit se do čela WorldTour. Z prvního místa žebříčku ho sesadil Cancellara po nedělním vítězství na Paříž - Roubaix.

Brabantský šíp, cyklistický jednorázový závod v Belgii (200 km):
1. Sagan (SR) 4:45:06
2. Gilbert stejný čas
3. Leukemans (oba Belg.) -3
4. Sylvain Chavanel (Fr.)
5. Geschke (Něm.) oba -10
6. Van Avermaet (Belg.) -12.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika