Kreuziger byl v prologu Kolem Romandie padesátý

Cyklista Roman Kreuziger obsadil v prologu závodu Kolem Romandie 50. místo. Celkový vítěz švýcarského podniku z roku 2007 ztratil v časovce na 7,5 kilometru 51 sekund na nejrychlejší čas Brita Chrise Froomea.

Roman Kreuziger

Kreuziger si chce v šestidenním závodu WorldTour zlepšit náladu po nepovedené klasice Lutych-Bastogne-Lutych. V níž ztratil v neděli kvůli křečím téměř deset minut na vítězného Ira Dana Martina a skončil poslední.

"Moc se na tenhle závod těším. Věřím, že se po Lutychu rychle oklepu a spravím si chuť," uvedl před startem závodu Kolem Romandie Kreuziger, který se nedávno blýskl triumfem v úvodní ardenské klasice Amstel Gold Race.

Froome potvrdil v prologu roli favorita a porazil o šest sekund druhého Američan Andrewa Talanského. Britský jezdec doufá, že se úspěchem ve Švýcarsku naladí na vítěznou vlnu před Tour de France stejně jako šampioni z minulých dvou let, jeho krajan a kolega z týmu Sky Bradley Wiggins a Australan Cadel Evans.