Cyklista Bárta vyhrál etapový závod v Polsku

Cyklista Jan Bárta zvítězil v etapovém závodu Szlakiem Grodów Piastowskich v Polsku. Do žlutého trikotu se oblékl po triumfu v sobotní dopolední časovce a uhájil ho v odpolední třetí etapě a nedělní závěrečné části.

Cyklista Jan Bárta

V ní na Bártovu pozici útočil Ital Davide Rebellin, někdejší bronzový medailista z mistrovství světa, který poslední etapu vyhrál ve spurtu před jezdcem pražské Dukly Aloisem Kaňkovským. Bárta však dojel ve stejném čase na šestém místě, takže Rebellin snížil jeho náskok jen o desetisekundovou bonifikaci na konečných 12 sekund.

Osmadvacetiletý Bárta z německé stáje NetApp navázal vítězstvím v podniku první kategorie UCI na loňské prvenství v etapovém závodu Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho. Letos už byl v dubnu druhý na Circuit de la Sarthe ve Francii.