König triumfoval v královské etapě závodu Kolem Kalifornie, v osmé etapě uhájil celkově 11. místo

Český cyklista Leopold König vyhrál královskou etapu závodu Kolem Kalifornie a dosáhl nejcennějšího úspěchu v kariéře. Pětadvacetiletý jezdec měl nejvíce sil v závěru stoupání na horu Mt. Diablo a zvítězil o sedm sekund před Kolumbijcem Janierem Acevedem. Celý závod ovládl Van Garderen.

Český cyklista Leopold König vyhrál královskou etapu závodu Kolem Kalifornie a dosáhl nejcennějšího úspěchu v kariéře.

Třetí dojel po 147 kilometrech do cíle se ztrátou 12 sekund Američan Tejay Van Garderen, který má před závěrečnou osmou etapu v čele bezpečný náskok minutu a 47 sekund před Australanem Michaelem Rogersem. König, jenž na sebe upozornil už osmým místem v páteční časovce, se posunul o jednu příčku a je celkově jedenáctý.

König se dva kilometry před cílem odpoutal ze skupiny, která pronásledovala Aceveda. Zhruba půl kilometru před cílovou metou nastoupil i Kolumbijci a dojel si pro první vítězství v sezóně. "Abych řekl pravdu, přál jsem si, aby to stoupání bylo ještě o něco delší. Cítil jsem se dnes výborně. Věděl jsem, že jsem na tom dobře. Zatím jsem nic velkého nevyhrál, tohle je paráda," uvedl König, jež loni vyhrál etapu na závodu Kolem Británie.

Před rokem se jezdec německé kontinentální stáje NetApp-Endura těšil na Giro d'Italia, kde ale nakonec kvůli potížím se zády chyběl. Letos dostal jeho tým pozvánku na španělskou Vueltu.

Závod v sobotu zakončila 130 km dlouhá etapa ze San Franciska do Santa Rosa, při které peloton jel i přes slavný most Golden Gate. Ve spurtu triumfoval Slovák Peter Sagan, na celkovém pořadí se již nic nezměnilo.