Rubriky:

Cyklistika

Tour de France bude bez Wigginse, stále má potíže s kolenem

31. května 2013 16:05 - Londýn

Letošní jubilejní 100. ročník etapového závodu Tour de France se pojede bez jedné z hlavních hvězd pelotonu Bradleyho Wigginse. Třiatřicetiletého britského cyklistu stále sužují zdravotní potíže, kvůli bolavému kolenu nemůže naplno trénovat. Tyto problémy ale podle britského tisku nijak nesouvisejí s pádem na nedávném Giru d'Italia, které Wiggins nedokončil.

 

Gian Mattia D´Alberto, ČTK/AP

Populární jezdec stáje Sky, který si ještě nedávno brousil zuby na obhajobu loňského prvenství na Staré dámě, odstoupil z prvního vrcholu sezóny kvůli zánětu dýchacích cest před 13. etapou. Po jedné z etap, které peloton absolvoval v dešti a chladu, si Wiggins rovněž stěžoval na problémy s levým kolenem. Během sedmé etapy přitom upadl na pravé koleno.

Přetrvávající potíže jsou podle všeho dlouhodobějšího rázu a Wigginsovo zotavení zabere delší dobu, než se čekalo. "Mohu potvrdit, že při všech těch překážkách teď Bradley nemůže naplno trénovat," uvedl pro list Guardian týmový manažer Dave Brailsford.

Krátce nato přišla definitiva - britská stáj potvrdila, že Wiggins nebude v nominaci na Tour figurovat. "S tou nemocí, zraněním a následným léčením už se Bradley dostal za hranici, od kdy by se zvládl dobře připravit na Tour. Je to velká ztráta, ale za těchto okolností s ním při tvorbě týmu na Tour nemůžeme počítat," uvedl Brailsford v prohlášení.

Letošní ročník slavného závodu začne 29. června. Stáj však již dopředu avizovala, že tentokrát zvolí jiného lídra než Wigginse, vítěze olympijské časovky z Londýna. Tím bude po úspěšném vstupu do sezóny Chris Froome, druhý muž celkového pořadí loňského ročníku Tour.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika