Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Boonen musel na daních doplatit dva milióny eur

5. června 2013 16:43 - Brusel

Přední belgický cyklista Tom Boonen byl nucen doplatit dva milióny eur (přibližně 52 miliónů korun), které podle vyšetřování daňových úniků dlužil ve své zemi. Podle deníku Het Laatste Nieuws a dalších belgických médií vyšetřují úřady také jednání dalších závodníků.

 

Yorick Jansens, ČTK

Celý případ vyšel najevo v průběhu května, kdy byla hvězda stáje Omega Pharma-Quick-Step, ze níž jezdí i čeští jezdci Zdeněk Štybar s Františkem Raboněm, hlavním terčem zvláštních vyšetřovatelů. Podle nich Boonen již překročil únosnou mez optimalizace daní.

Vyšetřovatelům se podle všeho nezamlouvaly především přiznané výše příjmů v době, kdy byl v letech 2005 až 2012, kdy se vrátil do Belgie, rezidentem v Monaku, které je známé jako středozemní daňový ráj.

I přes doplacení dlužné částky a proklamování neviny zůstává ale věc nadále otevřená.

Pro Boonena tak pokračuje nepříliš povedené období; rok začal operací ruky - kvůli infekci v lokti mu dokonce hrozila amputace. Následně si na klasickém závodu Kolem Flander, který v minulosti třikrát vyhrál, po nárazu do dopravní značky zlomil žebro a z těžkého pádu měl rovněž poraněný bok, koleno a mnoho odřenin.

Nedávno potvrdil, že se nezúčastní 100. ročníku slavného etapového závodu Tour de France.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika