Bárta byl osmý v časovce na Dauphiné, König je osmý celkově

Parc des Oiseaux

Český cyklista Jan Bárta obsadil osmé místo v dnešní rovinaté časovce na závodu Critérium du Dauphiné ve Francii, jenž je tradiční generálkou na Tour de France. Dvanáctý čas zajel jeho krajan a kolega z týmu NetApp-Endura Leopold König a posunul se na osmé místo průběžného pořadí.

Český cyklista Leopold König. Archivní foto.

Konkurenci na trati 32,5 km deklasoval časovkářský mistr světa Tony Martin. Německý specialista najel 47 sekund na druhého Rohana Dennise z Austrálie, jenž se díky tomu dostal do čela průběžného pořadí. Třiadvacetiletý člen týmu Garmin vede o pět sekund před dnes třetím Britem Chrisem Froomem, jenž patří k favoritům na celkové vítězství na Dauphiné i na Tour.

Úřadující mistr republiky v časovce Bárta ztratil na suverénního vítěze Martina 1:36 minuty, König o 22 sekund víc. Elitní vrchař König má v průběžném pořadí na Dennise ztrátu 1:11.

"Jan splnil očekávání a znovu potvrdil, že patří mezi nejlepší časovkáře na světě. Potěšil nás také Leův čas, byl dnes jedním z nejlepších jezdců, kteří bojují o celkové pořadí. Nyní má dobrou výchozí pozici," chválil české cyklisty manažer jejich týmu Ralph Denk.

Na českou dvojici dnes mimo jiné nestačil dvojnásobný vítěz Tour Alberto Contador, jenž byl až jednašedesátý a celkově je ve čtvrté desítce.

Závod elitní kategorie WorldTour pokračuje ve čtvrtek pátou etapou z Grésy-sur-Aix do Valmorelu, v níž na cyklisty během 139 km čekají čtyři kopce. Konec je naplánován na neděli.

Cyklistický závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 4. etapa (časovka 32,5 km):
1. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) 36:54