Rychlobruslařka Sáblíková je opět šampionkou cyklistické časovky

Martina Sáblíková se v Nové Dubnici stala potřetí v kariéře vítězkou individuální časovky na mistrovství republiky v silniční cyklistice. Rychlobruslařská hvězda v závodě na 20,5 kilometru své soupeřky deklasovala, druhá v pořadí Katarína Hranaiová na ni ztratila téměř 51 vteřin.

Mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice, časovka žen, 20. června v Nové Dubnici na Slovensku. Vítězka Martina Sáblíková.

Šestadvacetiletá dvojnásobná olympijská vítězka se závodů účastní v rámci přípravy na novou rychlobruslařskou sezonu a letos stihla najet 1500 kilometrů, ale zbytek pelotonu porazila s velkým přehledem. Navázala tak na triumfy z let 2010 a 2011. Loňská vítězka ze závodu s hromadným startem Pavlína Šulcová dojela třetí a na Sáblíkovou měla manko dokonce více než dvě minuty.

Mezi juniory se radoval Michal Schlegel, závod juniorek proběhl v režii dvojčat Anežky a Elišky Drahotových. Anežka zvítězila před Eliškou s náskokem více než 46 vteřin.