Rubriky:

Cyklistika

Bárta vyhrál na MČR po časovce i závod s hromadným startem

23. června 2013 17:39 - Nová Dubnica

Mistrem republiky v silniční cyklistice v závodě s hromadným startem se stal Jan Bárta, který na společném šampionátu ČR a Slovenska v Nové Dubnici opanoval již páteční časovku. Profesionál ze stáje NetApp-Endura dnes nestačil na téměř 200 kilometrů dlouhé trati pouze na domácí hvězdu Petera Sagana.

 

Zdeněk Němec, ČTK

Závod, v němž chyběli ze zdravotních důvodů Zdeněk Štybar a také česká jednička Roman Kreuziger, jenž dal přednost přípravě na Tour de France, vyvrcholil hromadným spurtem. V něm ukázal svou sílu i současnou skvělou formu Sagan, světová dvojka podle posledního žebříčku cyklistické unie UCI. Připsal si svůj třetí slovenský titul.

Za ním skončili těsně druhý Bárta, třetí cyklokrosař Martin Bína, Petr Lechner a pátý dojel do cíle biker Jaroslav Kulhavý.

Pro osmadvacetiletého Bártu šlo o třetí republikový triumf mezi elitou, druhý v Nové Dubnici. "Napadlo mě, že by to mohlo vyjít, ale když to řeknu na rovinu - nevěřil jsem tomu. Je to nečekané, ale je to určitě nádhera. Myslím, že i v týmu budou spokojení," řekl Bárta Radiožurnálu.

"Double je hrozně těžký; u časovky je to o výkonnosti, ale dneska foukalo, jelo se často rychle po větru, dojezd byl na stadion na tartanu, což asi nikdo ze závodníků ještě neabsolvoval. Bylo jasné, že se bude spurtovat do té zatáčky před ním (tartanem), těsně předtím mě přeskočil Sagan, takže jsem vjel druhý na stadion a nakonec i do cíle," popsal průběh závěru závodu Bárta.

Kulhavý byl spokojený

Olympijský vítěz Kulhavý obětoval dnešní evropský šampionát v cross country v Bernu, aby jel místo toho v rámci přípravy na MS v maratonu republikový šampionát. "Myslím, že to splnilo ten účel, protože jako trénink to bylo super," řekl ČTK Kulhavý.

Přes výborné umístění přiznal, že se mu nejelo moc dobře. "Ta trať mi moc neseděla, hlavně ty dlouhé roviny před koncem okruhu. Ale jinak jsem byl se závodem docela spokojený. Jen škoda toho dojezdu, že to nevyšlo lépe," litoval Kulhavý umístění těsně pod "českými" stupni vítězů.

S rozporuplnými pocity, že ve stejném čase, kdy se koná ME bikerů, jede paralelně probíhající silniční závod MČR, prý nijak nebojoval. "Dá se říct, že jsem si na to při závodě ani pořádně nevzpomněl," uvedl Kulhavý, který už vyhlíží svůj vrchol sezony. Zlato z maratonského MS totiž v jeho sbírce jako jediné z vrcholných podniků chybí. "Měl bych jet v úterý večer nebo ve středu ráno, abych měl klid a čas na přípravu," nastínil Kulhavý.

Mezi jezdci do 23 let, kteří absolvovali závod společně s elitou, se z českého titulu radoval po loňské druhé příčce Michael Boroš.

Mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice v Nové Dubnici - závod s hromadným startem:
Muži (198,6 km):
1. P. Sagan (SR) 4:38:22
2. Bárta (NetApp-Endura)
3. Bína (ČEZ CT Tábor)
4. Lechner (ARBÖ Gebrüder Weiss-Oberndorfer)
5. Kulhavý (Specialized Racing), 6. Kováč (SR) všichni -1.
Jezdci do 23 let (198,6 km):
1. Boroš (ČEZ CT Tábor) 4:38:24
2. Vakoč (Etixx-IHNED)
3. Rugovac (Dukla Praha) oba -1.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika