Rubriky:

Cyklistika

König ovládl královskou etapu Czech Cycling Tour a dostal se do vedení

13. července 2013 19:54 - Praha

Pětadvacetiletý Leopold König ovládl královskou etapu pátého ročníku Czech Cycling Tour a do závěrečné nedělní etapy obleče vítěz tohoto závodu z roku 2010 žlutý trikot vedoucího jezdce a může se stát prvním cyklistou, který CCT vyhraje podruhé. V etapě ze Zábřehu do Šternberku po 176 kilometrech projel jezdec stáje NetApp Endura, zde však startující v barvách české reprezentace, s náskokem 1:32 před skupinou prvních pronásledovatelů.

 

Jan Brychta

Hned po startu vyrazila kupředu čtveřice jezdců, která měla na nejlepší větší ztrátu, Postupně si vypravovala náskok skoro čtyři minuty. Jakmile však jezdci začali zdolávat jednu horskou prémii v Jeseníkách za druhou, náskok se začal tenčit. Z pelotonu vyrazil naopak Bucháček (Bauknecht Author) a Polák Gradec, naopak z první skupiny jeden jezdec odpadl. První cyklisté dokázali uspět na horských prémiích na Vidly a Lyře, ale zakrátko byli dostiženi, když na tom největší zásluhu měli jezdci slovinské stáje Radenska.

Ve stoupání na další horskou prémii na Dálov začali úřadovat jezdci v české trikolóře. Hlavně Jan Bárta a Josef Černý. Bárta byl skvělý na rovnějších úsecích, Černý ve stoupáních. A výsledek? Čtyřicetičlenná skupina se rozdělila do tří částí a před cílovým městem zbylo vepředu jen sedm jezdců.

V tu chvíli nastoupil výborný vrchař König. Snažil se jej zachytit Belgičan Vermeersch, ale marně. König rychle získal náskok, který poté až do cíle navyšoval, na pronásledovatele se dotáhli další jezdci a ti nakonec bojovali o další místa na stupních vítězů. Nejrychlejší byl ve spurtu další domácí jezdec Petr Vakoč z týmu Etixx-Ihned, třetí skončil francouzský závodník Julian Alaphillipe.

"V úvodu jsme nechávali stíhání uprchlíků na druhých, nechtěli jsem, aby kluci, kteří pojedou příští týden mistrovství Evropy, museli příliš pracovat. Ve stoupání na Vidly za to vzal ale Pepa Černý a to byla první selekce, potom zapracovali jezdci Radenské. Skvělou práci odvedl vedle Černého i Honza Bárta. Když jsem se zvedl ve Štenberku, otočil jsem se a viděl, že na to nikdo další nemá, tak dva kilometry  jsem jel, co to dalo a potom jsem již situaci kontroloval," řekl k vývoji závodu König, který v průběžném hodnocení má před druhým Dánem Kristianem Haugaardem-Jensenem náskok 1:11 min. a má nakročeno s druhému prvenství na Czech Cycling Tour.

Czech Cycling Tour - 3. etapa (Zábřeh na Moravě - Šternberk, 173 km)
1. König (ČR) 4:28:43
2. Vakoč (ČR/Etixx-Ihned)
3. Alaphillipe (Fr./Etixx-Ihned)
4. Stachowiak (Pol./Bank BGZ)
5. Pauwels (Belg./Sunweb)
6. Polanc (Slovin./Radenska)
...
10. Bárta (ČR) -1:32
11. J. Polnický (ČR/Bauknecht Author) -1:32
13. Bucháček (ČR/Bauknecht Author) -1:32
16. Dvorský (ČR/Bauknecht Author) -1:32
Průběžné pořadí
1. König 8:43:28
2. Haugaard-Jensen (Dán./Leopard) -1:11
2. Van Luijk (Niz./Jo Peals) -1:25
4. Vakoč -1:35
5. Bouvry (Belg./Etixx-Ihned) -1:41
6. Bárta -1:42
7. Bucháček -1:51
...
9. J. Polnický -1:56
11. Dvorský -1:57
14. Hirt (ČR/Leopard) +2:20
15. Černý (ČR) -2:20
Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika