König vyhrál podruhé etapový závod Czech Cycling Tour

Domácí favorit Leopold König vyhrál jako první cyklista v pětileté historii podruhé etapový závod Czech Cycling Tour. Žlutý trikot vybojoval v sobotní královské etapě a během nedělních 143 závěrečných kilometrů se startem i cílem v Olomouci jej udržel. Dojel třetí ve stejném čase jako vítězný Petr Vakoč.

Sladké políbení od hostesek jako bonus pro Leopolda Königa za celkový triumf v Czech Cycling Tour.

König, který je členem německé profesionální stáje NetApp-Endura, jel závod za český reprezentační výběr a zopakoval triumf z roku 2010. Další dva ročníky vynechal.

"Toto vítězství bylo asi těžší než před třemi lety. Letos tu byla určitě silnější konkurence, tehdy to zase byli v barvách Whirlpoolu," řekl König pro svazový web.

Czech Cycling Tour pro něj byla přípravou na zářijovou Vueltu. "Jel jsem to z plného tréninku a i proto jsem spokojen, jak mi to vyšlo," dodal König.

Druhého v konečném pořadí Dána Kristiana Haugaarda-Jensena porazil o minutu a čtvrt. Vakoč skončil celkově čtvrtý, Königův stájový kolega Jan Bárta šestý.