Rubriky:

Cyklistika

Froome jel na Mont Ventoux jako motorka, smekl nad výkonem lídra Tour Kreuziger

14. července 2013 19:49 - Mont Ventoux/Praha

Český cyklista Roman Kreuziger byl celkem spokojen, jak on a lídr stáje Saxo-Tinkoff Alberto Contador zvládli přetěžkou nedělní etapu na Mont Ventoux. Nezapomněl však pochválit ani britského vítěze Chrise Froomeho. „Předvedl mega výkon, jel jako motorka. Byl prostě jasně nejlepší a všichni před ním musíme smeknout," řekl Kreuziger po etapě, v níž skončil na pátém místě.

 

Profimedia.cz

Sám Kreuziger se první polovinu cílového stoupání držel vpředu ve společnosti Contadora, Froomeho a jeho domestika Porteho. Jenže když se tato trojice zhruba 8 kilometrů pod vrcholem odpoutala, Kreuziger tempu nestačil. „Prostě na mě byli moc rychlí. Věděl jsem, že bude lepší počkat si na skupinu a trochu orazit v háku. Byli tam Mollena i Ten Dam, občas tahal taky Fuglsang. Pak už jsem se zase rozjel a cítil jsem se fakt dobře," líčil český cyklista týmu Saxo-Tinkoff.

„Až když kilometr před cílem z naší skupiny nastoupil Rodríguez, toho už jsem chytit nedokázal. Byl to jeho klasický agresivní nástup. Ale jel jsem si svoje tempo a nakonec jsme ještě dojeli Alberta, kterému v úplném závěru asi trochu došlo," říkal Kreuziger.

I když je s Contadorem v pořadí dělí tři vteřiny, dál považuje za prioritu pomoci v posledním těžkém týdnu španělskému lídrovi. „Alberto i dnes jasně ukázal, že je od nás z týmu nejsilnější. Je to skvělý lídr a v posledním těžkém týdnu Tour zkusíme ještě něco vymyslet. Rozhodne časovka a dvě nejtěžší horské etapy," dodal Kreuziger.

On sám může na letošní Tour reálně bojovat o pódium, od druhé příčky jej dělí pouhých 14 sekund. „Z taktického hlediska je možná lepší, že jsme v pořadí zůstali oba. Je to tam hrozně vyrovnané v pár vteřinách, zezadu se ještě tlačí Quintana. Pro náš tým je ale prvořadé co nejlepší umístění Alberta," zopakoval Kreuziger.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika