Rubriky:

Cyklistika

Všichni naši kluci mohou na Vueltě vyhrát etapu, říká Konečný

23. srpna 2013 22:44 - Praha

Čtyři čeští cyklisté se postaví na start 68. ročníku Vuelty. Pokud se nestane něco neočekávaného, měl by být největším adeptem na umístění v první desítce Roman Kreuziger, jenž je jedním z lídrů stáje Saxo-Tinkoff. „Myslím, že všichni naši kluci mají minimálně na to, aby vyhráli etapu,“ odhaduje bývalý profesionál Tomáš Konečný, který se na Vueltě 2001 radoval z etapového triumfu.

 

http://romankreuziger.com

ROMAN KREUZIGER: Saxo-Tinkoff, 27 let

Nejlepší výsledky v sezóně:
5. na Tour de France
1. Amstel Gold Race
3. Kolem Švýcarska
3. Clásica San Sebastian

Očima Tomáše Konečného: Uvidíme, jak se bude cítit, jak zregeneroval. Vrchol sezóny v podobě Tour už má za sebou a všechno ostatní je bonus navíc, jak sám řekl. Napoví první těžké etapy. Pokud by mu to nešlo, určitě se dál nebude šponovat, aby byl desátý v celkové klasifikaci, když už skončil pátý na Tour. Spíš by to pak zkusil na nějakou etapu a šetřil by se na mistrovství světa, kde bude obrovsky silný. Ale pokud mu Vuelta sedne, může reálně bojovat o top 3.

ZDENĚK ŠTYBAR: Omega Pharma-Quick Step, 27 let
Nejlepší výsledky v sezóně:
1. na Eneco Tour (vítěz 2 etap)
6. Paříž–Roubaix

Očima Tomáše Konečného: Po nucené pauze kvůli operaci kolena jde neskutečně nahoru. Jezdil dobře už Kolem Polska a to, co teď předváděl na Eneco Tour, bylo úžasné. Smekám před ním. Je to závodník, který se rve za každé situace. Na Vueltě v nejtěžších kopcích s nejlepšími nevydrží, ale má velmi reálnou šanci vyhrát některou z etap. Hlavně z úniku. Jeho výhodou je, že umí i zaspurtovat.

LEOPOLD KÖNIG, NetApp-Endura, 25 let
Nejlepší výsledky v sezóně:
1. v královské etapě Kolem Kalifornie
3. v etapě Kolem Polska
vítěz Czech Tour

Očima Tomáše Konečného: Je to skvělý vrchař a Vuelta mu profilově bude sedět. Čeká ho první Grand Tour v životě a je otázkou, jestli vydrží vpředu ve všech těžkých etapách. Ale klidně může jednu z nich vyhrát, stejně jako se mu to povedlo v Kalifornii. Vyhraná etapa pro něj bude víc než třeba dvacáté místo celkově.

JAN BÁRTA, NetApp-Endura, 28 let
Nejlepší výsledky v sezóně:
vítěz Szlakiem Grodów Piastowskichm
mistr republiky v časovce i silničním závodě
2. Kolem Sarthu
3. na Bayern Rundfahrt

Očima Tomáše Konečného: Je to neskutečný dříč, který se neustále bude pokoušet o nástupy. Sice není takový vrchař jako König, ale má šanci vyhrát etapu z úniku. Vloni takhle skončil druhý v etapě na Giru. Výborný časovkář a tempař, zkušený závodník.


hok, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika