Prvním lídrem Vuelty je po časovce Brajkovič, Štybar je patnáctý

Časovku družstev na 27 kilometrů, kterou odstartoval 68. ročník cyklistické Vuelty, vyhrál tým Astana. Z kvarteta Čechů dopadl nejlépe Zdeněk Štybar, jenž byl se stájí Omega Pharma-QuickStep třetí.

Červený trikot lídra si oblékl Slovinec Janez Brajkovič.

Červený trikot lídra si oblékl Slovinec Janez Brajkovič, který vjel jako první v sestavě Astany do cíle, nicméně nejspokojenější mohl být jeho kapitán Vincenzo Nibali. Italský favorit najel hned v první den několik desítek sekund na své předpokládané soupeře v boji o celkové vítězství a je průběžně druhý.

Astana absolvovala časovku, která startovala v městě Vilanova de Arousa na molu v zálivu, v čase 29:59. Cyklisté kazašského celku startovali jako poslední a o deset sekund předstihli dosud vedoucí RadioShack-Leopard s elitním časovkářem Fabianem Cancellarou.

Třetí místo obsadili úřadující mistři světa Omega Pharma-QuickStep, kteří ztratili 16 sekund. Díky tomu Štybarovi patří v průběžném pořadí patnácté místo.

Šestou pozici obsadili jezdci Saxo-Tinkoff s Romanem Kreuzigerem, kteří zaostali 32 sekund. Překvapivě jen o tři sekundy pomalejší byl debutující tým NetApp-Endura, v jehož dresu jsou dvojnásobný mistr republiky v časovce Jan Bárta a vrchař Leopold König. Všichni tři Češi jsou celkově ve čtvrté desítce.

Už v nedělní druhé etapě jsou na programu první kopce. Etapa končí jedenáctikilometrovým stoupáním první kategorie na Monte da Groba.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 1. etapa: časovka družstev: Vilanova de Arousa - Sanxenxo (27,4 km):
1. Astana 29:59