Rubriky:

Cyklistika

Český cyklista König útočil na etapový triumf na Vueltě. Nakonec dojel čtvrtý

25. srpna 2013 18:01 - Baiona

Po velkém úspěchu sahal český cyklista Leopold König ve druhé etapě Vuelty, když se krátce před cílem probojoval na první příčku, jenže jeho únik konkurenti zlikvidovali a Königa odsunuli na čtvrté místo. Vyhrál irský kolega Romana Kreuzigera ze stáje Saxo-Tinkoff Nicolas Roche před Španělem Danielem Morenem a Italem Domenikem Pozzovivem. Kreuziger projel cílem bezmála 177 kilometrů dlouhé etapy s mankem čtrnácti sekund jako osmnáctý.

 

Miguel Vidal, Reuters

Do čela celkového pořadí se po první individuální etapě dostal Ital Vicenzo Nibali, který má osmisekundový náskok před dnešním vítězem. Kreuziger a König jsou se ztrátou 32 sekund na 10. a 11. příčce.

V průběhu etapy mezi městy Pontevedra a Baiona se dlouho v čele pohybovala tříčlenná skupinka uprchlíků ve složení Alex Rasmussen, Francisco Javier Aramendia, Gregory Henderson. Ta si vypracovala až třináctiminutový náskok, ale na úpatí závěrečného stoupání ji peloton dostihl.

V průběhu jedenáctikilometrového stoupání z čelní skupiny odpadli někteří závodníci včetně majitele červeného trikotu pro lídra celkové klasifikace Slovince Janeže Brajkoviče. Kilometr a půl před cílem nastoupil König a záhy si vypracoval slibný náskok, ale o etapový triumf ho připravila trojice pronásledovatelů v čele s devětadvacetiletým Rochem.

Můžeme hrát na více karet

"Nico to zvládl skvěle a je super pro něj i pro náš tým, že se mu podařilo vyhrát hned na začátku. Ukazuje, že se na Vueltu hodně chystal a má dobrou formu," komentoval kolegův úspěch na svém oficiálním webu Kreuziger.

V přední skupině s ním dojel i polský kolega Rafal Majka, další cyklista z téže stáje Chris Anker Sörensen zaostal o sedm vteřin. "Je dobré, že můžeme hrát na více karet. Jsem rád, že jsem vpředu vydržel. Je šance, že bych se mohl začít rozjíždět. Uvidíme hned zítra v další těžké etapě," poznamenal pátý muž letošní Tour de France.

Ocenil i výkon krajana Königa, který zažívá premiéru v třítýdenním etapovém závodě. "Je to pro něj první Grand Tour. Chce se ukázat a zkusil to hned na začátku. Na vítězství mu to nevyšlo, ale je vidět, že v horách může něco předvést," dodal Kreuziger.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 2. etapa: Pontevedra - Baiona (176,8 km): 
1. Roche (Ir./Saxo-Tinkoff) 4:37:09
2. Moreno (Šp./Kaťuša) -2
3. Pozzovivo (It./AG2R) -6
4. König (ČR/NetApp) -11
5. Valverde (Šp./Movistar)  
6. Ulissi (It./Lampre)  
7. Rodríguez (Šp./Kaťuša) všichni -12
8. Basso (It./Cannondale)  
9. Mollema (Niz./Belkin)  
10. Urán (Kol./Team Sky)  
...  
18. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff) všichni -14, 90
90. Bárta (ČR/NetApp) -7:26
147. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quickstep) -9:53
Průběžné pořadí: 
1. Nibali (It./Astana) 5:07:22
2. Roche -8
3. Zubeldia (Šp./RadioShack)  
4. Horner (USA/RadioShack)  
5. Kiserlovski (Chorv./RadioShack) všichni -10
6. Urán -22
7. Hermans (Belg./RadioShack)  
8. Valverde oba -27
9. Majka (Pol./Saxo-Tinkoff)  
10. Kreuziger  
11. König všichni -32
...  
87. Bárta -7:47
110. Štybar -9:55
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika