Rubriky:

Cyklistika

Živě

Junior Vastl skončil na MS horských kol pátý

29. srpna 2013 13:59 - Pietermaritzburg

Český biker Jan Vastl dojel v závodě juniorů na mistrovství světa horských kol v jihoafrickém Pietermaritzburgu pátý. Mezi juniorkami byla Barbora Průdková čtrnáctá. Novými mistry světa jsou Němec Lukas Baum a Švýcarka Alessandra Kellerová.

 

Foto: Ivana Roháčková

Vastl závod výtečně rozjel a po druhém z pěti okruhů byl druhý za vedoucím Baumem, jenž právě v průběhu druhého kola unikl a neochvějně mířil za zlatem. V třetím kole však Vastl ztratil a nakonec ho v cíli dělilo od bronzu 11 sekund.

I tak jde o nejlepší umístění juniora od vítězství Jaroslava Kulhavého na MS v Luganu 2003. "Po startu se mi jelo celkem dobře. Když to vypadalo, že pojedeme hodinu dvacet, věděl jsem, že v takovém tempu to celé nevydržím. Ve druhým kole jsem si od nich vystoupil, pak jsem zase začal zrychlovat," popsal Vastl průběh závodu pro server mtbs.cz.

Sjezdy jezdil sedmnáctiletý reprezentant opatrně, aby se vyhnul defektu nebo pádu. "Trochu jsem tam tak ztrácel," připustil. Nejhorší ze všeho byl podle něho na obtížné trati prach. "Pořád mi vysychala pusa, zanášel se všude. Umístění do pátého místa byl můj cíl, takže jsem spokojený. Byla tady velká konkurence a těžká trať," uvedl Vastl.

Baum zvítězil před Kanaďanem Peterem Diserou s náskokem 42 sekund, třetí byl Gioele Bertolini, člen vítězné italské štafety ze středečního závodu. Další český zástupce Jan Rajchart skončil těsně za první dvacítkou se ztrátou téměř sedmi a půl minuty na vítěze.

Průdková se zpočátku držela v první desítce, o lepší umístění ji připravilo několik pádů. Po dojetí měla odřenou pusu, koleno, loket, hruď i bok. "Do kopců to bylo dobrý, ale byla jsem z těch pádů asi roztřesená, tak jsem si ve sjezdech ustlala. Přála jsem si skončit do šestého místa, ale jsem i tak spokojená. Jelo se mi dobře, dala jsem tomu všechno," uvedla Průdková.

Mistrovství světa horských kol v Pietermaritzburgu (JAR) - cross country:
Junioři (23,5 km):
1. Baum (Něm.) 1:20:06
2. Disera (Kan.) -42
3. Bertolini (It.) -1:02
...5. Vastl -1:13
21. Rajchart (oba ČR) -7:23.
Juniorky (18,8 km):
1. Kellerová (Švýc.) 1:18:24
2. Collombová (It.) -46
3. Bauerová (Něm.) -1:01
...14. Průdková (ČR) -5:42.
ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.