Handicapovaný cyklista Ježek má stříbro z MS

Baie-Comeau

Nejúspěšnější handicapovaný cyklista historie Jiří Ježek vybojoval na silničním mistrovství světa stříbrnou medaili v časovce. V kanadském Baie-Comeau nestačil osmatřicetiletý český závodník s podkolenní amputací jen na Rumuna Carola-Eduarda Novaka, za kterým na 26 kilometrech zaostal o necelých šest sekund.

Spokojený paralympik Jiří Ježek po časovce Tour de France.

Několikanásobný paralympijský vítěz a mistr světa získal stříbro týden poté, co potřetí ovládl Světový pohár. Před týdnem časovku v kanadském Matane vyhrál.

Páté místo ve stejné kategorii C4 na mistrovství světa obsadil Jiří Bouška, který na vítěze ztratil 51 sekund. V C2 byl šestý Ivo Koblasa. V kategorii T1 závodníků s centrální poruchou hybnosti skončil na tricyklu druhý mezi třemi jezdci Jiří Hindr.

Na handbiku získal titul bývalý automobilový závodník Alessandro Zanardi z Itálie.