Maximem českých bikerů ve sprintu na MS bylo osmifinále

Pietermaritzburg

Bikeři Kateřina Nash, Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink a Jan Nesvadba vypadli ve sprinterském závodu na mistrovství světa v Pietermaritzburgu v osmifinále. Zlatou medaili z loňska obhájila v JAR Švédka Alexandra Engenová, novým mužským šampiónem je Australan Paul van der Ploeg.

Jaroslavu Kulhavému se ve sprintu na MS nedařilo.

Češi nastoupili do kvalifikace takzvaného eliminatoru v pěti a pouze Jan Škarnitzl se nedostal do vyřazovacích bojů. Štěstí měl osmý muž ze sobotního cross country Cink, jenž postoupil jako poslední dvaatřicátý.

Pro české kvarteto nicméně skončil závod hned v prvním kole. Cink, v sobotu pátý Kulhavý a Nash obsadili ve svých osmifinálových jízdách poslední čtvrtá místa. Nejblíže postupu byl účastník cross country do 23 let Nesvadba, jenž obsadil třetí místo, ale svou čtvrtfinálovou účast a celkovou dvanáctou pozici z loňské premiéry sprintu na MS v Saalfeldenu nezopakoval.

V konečném hodnocení byl Nesvadba jednadvacátý, olympijský vítěz Kulhavý sedmadvacátý, Cink dvaatřicátý a Škarnitzl šestapadesátý. Nash byla klasifikována na šestadvacáté příčce.1. Athertonová (Brit.) 4:28,043

Mistrovství světa horských kol v Pietermaritzburgu (JAR)
Muži:
1. Minnaar (JAR) 3:58,058