Rubriky:

Cyklistika

Po Kreuzigerovi končí i Štybar. Po drsné sobotě vzdal Vueltu v královské etapě

8. září 2013 16:48 - Peyragudes

Cyklista Zdeněk Štybar Vueltu nedokončí stejně jako Roman Kreuziger. Bývalý mistr světa v cyklokrosu a vítěz sedmé etapy ze závodu v neděli odstoupil.

 

Miguel Angel Morenatti, ČTK/AP

Štybar stejně jako ostatní protrpěl sobotní etapu v dešti a zimě, po níž peloton opustilo 14 jezdců včetně Kreuzigra. "Byl to nejhorší den na kole v letošním roce," konstatoval na svém webu Štybar. "Byl jsem mezi prvními kluky, kteří v prvním kopci odpadávali, ale naštěstí jsem v tom dešti ve sjezdu dojel rychle do grupetta. Každý další kopec byl scénář úplně stejný. Nikdy jsem tohle nezažil. Celý den lilo, nahoře na nejvyšším kopci bylo jen pět stupňů. To je skoro čtyřicet stupňů rozdíl oproti minulým dnům," uvedl.

V nedělní královské etapě, která se jela opět v chladném počasí, následovala další vlna odstoupení. Vedle Štybara vzdali závod i jeho kolegové z týmu Omega Pharma-Quick Step Kristof Vandewalle a Tony Martin či mistr světa Philippe Gilbert, který vyhrál dvanáctou etapu.

Štybar, jenž dosáhl vítězstvím v sedmé etapě největšího dosavadního úspěchu na silnici, startoval na Vueltě podruhé. Loni při své premiéře na Grand Tour obsadil ve Španělsku celkově 76. místo. Po sobotě mu patřila průběžná 88. pozice. Závod skončí za týden.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika