Rubriky:

Cyklistika

Armstrong lituje toho, že se skrýval za příběh o boji s rakovinou

7. listopadu 2013 11:01 - Austin

Ze své dopingové minulosti Lance Armstrong nejvíce lituje toho, že zneužíval příběh svého boje s rakovinou k tomu, aby podpořil svoji image a bránil se proti nařčením z užívání zakázaných látek. Bývalý americký cyklista to řekl ve druhé části exkluzivního rozhovoru pro Cycling News.

 

Profimedia.cz

"Je to neomluvitelné, je velice zahanbující, slyšet to," řekl Armstrong, jenž prodělal rakovinu varlat, poté, co mu reportér připomněl, co kdysi řekl novinářům: 'Díval jsem se smrti do tváře, drogy neberu.'

"Tohle jsou chvíle, které byste chtěli za každou cenu vzít zpátky, říct něco jiného nebo to prostě smazat. Chtěl bych to změnit, ale nemůžu," konstatoval Armstrong, jenž se letos po letech zapírání přiznal k užívání dopingu a přišel o tituly z Tour de France.

Příběh o tom, jak zvládl boj se zákeřnou nemocí a dva roky poté začal zářit na silnici, udělal z Armstronga hrdinu. A on se za něj rád schovával, když začaly spekulace o jeho podvádění sílit. "To byl také důvod, proč byl ten pád tak tvrdý. Kdybych byl jen chlápek, který vyhrál sedmkrát Tour bez příběhu, nebylo by to tak drastické," prohlásil.

Nediví se, že mu nikdo nevěří

Zpětně lituje i toho, že byl při zapírání dopingu tak agresivní. "Jedna věc je nic nekomentovat a otázku co nejdříve přejít. Něco jiného je jít do konfrontace a bojovat, což jsem dělal já," uvedl.

Nyní se prý nediví, když mu nikdo nevěří, že při svém návratu v roce 2009 byl čistý. Věří ale, že se to jednou změní. "Chce to čas. Jednou se najdou další hlasy, které potvrdí to, co jsem o té éře řekl. Jednou budou doufám k dispozici testy na krevní transfuze, které rok 2009 spolehlivě prověří," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika