Štybar skončil v "domácím" cyklokrosu v Essenu osmý

Essen

Na osmém místě skončil Zdeněk Štybar při svém prvním ostrém startu v této cyklokrosové sezóně v belgickém Essenu, kde žije. Ve čtvrtém dílu série Bpost Bank Trofee ztratil bývalý dvojnásobný mistr světa přes minutu na vítězného Kevina Pauwelse, který vyhrál suverénně před dalšími Belgičany Svenem Nijsem a Nielsem Albertem.

Zdeněk Štybar

Zpočátku dlouho mířil za vítězstvím lídr seriálu Nijs, kterého pronásledovali Pauwels se Štybarem. Po nehodě úřadující mistr světa o náskok přišel, nakonec ale stihl vybojovat druhé místo se ztrátou 28 sekund na Pauwelse. V průběžném pořadí etapového seriálu vede Nijs o 1:06 minuty před Albertem. Nejlepší z Čechů je na třináctém místě Martin Bína, který v sobotu dojel sedmnáctý.

Štybar si cyklokrosovými starty zpestřuje přípravu na svou třetí plnohodnotnou sezónu na silnici. Zatím má vítěz jedné etapy na letošní Vueltě v plánu šest závodů, znovu by se měl představit 26. prosince na Světovém poháru v Zolderu.