Rubriky:

Cyklistika

Paprstka dojel na MS cyklokrosařů mezi muži do 23 let osmý

2. února 2014 13:37 - Hoogerheide

Cyklokrosař Tomáš Paprstka skončil osmý na mistrovství světa mezi jezdci do 23 let. Dosáhl tak dosud nejlepšího umístění pro českou výpravu v nizozemském Hoogerheide. Titul získal suverénně jeden z hlavních favoritů Belgičan Wout van Aert.

 

remerx-team.cz

„Osmé místo je super, jsem spokojený. Být do desítky bylo mým cílem. Chtěl bych tedy i lépe, ale tohle bylo asi mé maximum," řekl novinářům Paprstka.

Van Aert dal hned od úvodních metrů trati, která byla i díky příznivému počasí výrazně tvrdší než v sobotu při závodu juniorů a žen, najevo svoji sílu a dobrou formu. Postupně se vzdaloval pelotonu a na jeho nástup nestačil nikdo reagovat. Paprstka se zpočátku pohyboval kolem sedmé příčky, na hraně první desítky byli i Boroš s Niplem.

Zatímco Nipl začal velmi brzy ztrácet a Paprstka s Borošem se snažili bojovat ve dvojici, Van Aert v úniku nezadržitelně mířil za titulem. O něj ho mohla připravit jen smůla, neboť už po druhém okruhu z celkových šesti měl půlminutový náskok a stále ho zvyšoval.

Nakonec vyhrál o 50 vteřin před krajanem Michaelem Vanthourenhoutem, až třetí příčka zbyla na největšího kandidáta na zlato Mathieua van der Poela, celkového vítěze Světového poháru. Osmý Paprstka ztratil na vítěze přes dvě a půl minuty, Borošovi patří 13. příčka.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Hoogerheide (Nizozemsko):
Jezdci do 23 let:
1. Van Aert 49:35
2. Vanthourenhout (oba Belg.) -50
3. M. Van der Poel (Niz.)
...8. Paprstka -2:37
13. Boroš -3:07
23. Skála -4:18
27. Lasák -5:06
35. Nipl (všichni ČR) -6:34
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika