Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Rasmussen vrátí Rabobanku část vysouzeného odškodného

1. března 2014 15:53 - Arnhem

Dánský cyklista Michael Rasmussen musí své bývalé stáji Rabobank vrátit podstatnou část z odškodného ve výši 665 000 eur (přes 18 milionů korun), které mu tým byl nucen vyplatit po Tour de France 2007. Přesná částka, na které se podle dánských médií obě strany dohodly už v lednu, není známa.

 

Peter Dejong, ČTK/AP

Nizozemský soud vloni rozhodl, že stáj měla právo svého tehdejšího kapitána ze závodu vyloučit a propustit poté, co se objevilo podezření z dopingu. Rasmussen o rok později vysoudil 665 000 eur za ušlý zisk, později ale soud rozhodl, že byla Rabobank v právu.

Stáj vrchařského specialistu během Tour 2007 propustila, přestože jel ve žlutém trikotu lídra a byl blízko celkovému triumfu. Oficiálně to tým zdůvodnil tím, že Rasmussen opakovaně nehlásil místa pobytu během přípravy a nebyl tak k dispozici dopingovým komisařům. Devětatřicetiletý Dán vloni přiznal, že během celé kariéry užíval zakázané látky, a ukončil kariéru.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.