Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Rasmussen vrátí Rabobanku část vysouzeného odškodného

1. března 2014 15:53 - Arnhem

Dánský cyklista Michael Rasmussen musí své bývalé stáji Rabobank vrátit podstatnou část z odškodného ve výši 665 000 eur (přes 18 milionů korun), které mu tým byl nucen vyplatit po Tour de France 2007. Přesná částka, na které se podle dánských médií obě strany dohodly už v lednu, není známa.

 

Peter Dejong, ČTK/AP

Nizozemský soud vloni rozhodl, že stáj měla právo svého tehdejšího kapitána ze závodu vyloučit a propustit poté, co se objevilo podezření z dopingu. Rasmussen o rok později vysoudil 665 000 eur za ušlý zisk, později ale soud rozhodl, že byla Rabobank v právu.

Stáj vrchařského specialistu během Tour 2007 propustila, přestože jel ve žlutém trikotu lídra a byl blízko celkovému triumfu. Oficiálně to tým zdůvodnil tím, že Rasmussen opakovaně nehlásil místa pobytu během přípravy a nebyl tak k dispozici dopingovým komisařům. Devětatřicetiletý Dán vloni přiznal, že během celé kariéry užíval zakázané látky, a ukončil kariéru.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.