Kreuziger skončil ve čtvrté etapě Tirreno-Adriatico pod stupni vítězů

Cittareale

Čtvrté místo obsadil cyklista Roman Kreuziger ve čtvrté etapě závodu Tirreno-Adriatico poté, co až v posledním kilometru skončila jeho sólová jízda. Maratonskou etapu dlouhou 244 kilometrů vyhrál jeho kolega ze stáje Tinkoff-Saxo Španěl Alberto Contador a posunul se na druhé místo celkového pořadí za Poláka Michala Kwiatkowského.

Cyklisté během Tirreno-Adriatico

Český jezdec poskočil z 18. příčky na šesté místo. Na Kwiatkowského, který dnes dojel sedmý, Kreuziger ztrácí 39 sekund.

Kreuziger v závěrečném dvanáctikilometrovém stoupání vyrazil do úniku za Italem Stefanem Pirazzim, kterého necelé čtyři kilometry před cílem setřásl. Český cyklista měl k dobru půl minuty a útočil na trikot lídra závodu. V posledním kilometru ho však pronásledovatelé dostihli a své vrchařské kvality potvrdil Contador, který porazil o sekundu Kolumbijce Naira Quintanu.

Dvojnásobný šampion Tour de France si připsal druhé vítězství v sezóně a před závěrečnými třemi etapami ztrácí 16 sekund na vedoucího Kwiatkowského.