Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger zůstal před závěrečnou časovkou Tirrena-Adriatica třetí

17. března 2014 17:34 - Porto Sant'Elpidio

Britský cyklista Mark Cavendish vyhrál v hromadném dojezdu šestou etapu závodu Tirreno-Adriatico. V čele průběžného pořadí se nic nezměnilo, před úterní závěrečnou časovkou vede Španěl Alberto Contador, jeho týmový kolega z Tinkoff-Saxo Roman Kreuziger zůstal třetí.

 

Gian Mattia D'Alberto, ČTK/AP

Umístění na stupních vítězů by český cyklista rád uhájil. "Prioritou je celkové vítězství Alberta, který k němu má slušně nakročeno. Ale když jsme tam takhle dva, pokusíme se naše současné postavení udržet nebo třeba ještě vylepšit," napsal po pondělní etapě Kreuziger na svém webu. "Uvidíme, jak to sedne. Časovku si ráno půjdeme projet, aby nás nic nezaskočilo," dodal.

Osmadvacetiletý Cavendish byl ve spurtu takřka bez konkurentů poté, co několik jeho soupeřů doplatilo na pád přibližně kilometr před cílem. S mírným odstupem druhý dojel jeho týmový kolega Alessandro Petacchi, jenž mu s dalšími jezdci Omega Pharma-Quick Step pomáhal rozjet závěrečný spurt. Třetí místo vybojoval Slovák Peter Sagan.

Contador se po nedělní sólové jízdě, která ho vynesla do čela celkového pořadí, šetřil v hlavním pelotonu. V závěrečné časovce na 9,1 kilometru v San Benedettu del Tronto bude hájit náskok 2:08 minuty před druhým Kolumbijcem Nairem Quintanou z Movistaru. Kreuziger ztrácí 2:15 minuty.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 6. etapa (189 km):
1. Cavendish (Brit./Omega Pharma-Quick-Step) 4:16:15
2. Petacchi (It./Omega Pharma-Quick-Step)
3. Sagan (SR/Cannondale)
4. Demare (Fr./FDJ.fr)
5. Hurel (Fr./Europcar)
6. Wagner (Něm./Belkin) všichni stejný čas
26. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -6
Průběžné pořadí:
1. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 25:17:51
2. Quintana (Kol./Movistar) -2:08
3. Kreuziger -2:15
4. Arredondo (Kol./Trek) -2:39
5. Péraud (Fr./AG2R) -2:40
6. Nieve (Šp./Sky) -2:50
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika