Contador potřetí ovládl Kolem Baskicka, Kreuziger sedmnáctý

Markina

Potřetí v kariéře triumfoval v závodu Kolem Baskicka španělský cyklista Alberto Contador. Podnik WorldTour vedl od první etapy, v závěrečné sobotní časovce skončil druhý za úřadujícím trojnásobným mistrem světa v této disciplíně Němcem Tonym Martinem, na kterého na 26 kilometrech ztratil jen sedm sekund. Dvojnásobnému šampiónovi Tour de France pomáhal v předchozích dnech hájit první pozici Roman Kreuziger, který po 21. místě v časovce skončil celkově sedmnáctý.

Vítěz závodu Kolem Baskicka, domácí cyklista Alberto Contador.

Contador šel do závěrečné šesté etapy s náskokem 12 sekund na krajana Alejandra Valverdeho, kterého v časovce jasně porazil. Valverde obsadil osmé místo s více než minutovou ztrátou a v celkovém pořadí klesl na pátou příčku. Za Contadora se posunul Polák Michal Kwiatkowski, jenž zajel třetí čas.

Jednatřicetiletý Španěl potvrdil výbornou jarní formu, kterou prokázal už vítězstvím v italském závodu Tirreno-Adriatico. V Baskicku navázal na triumfy z let 2008 a 2009. Už jen jedno prvenství ho dělí od nejúspěšnějšího jezdce v historii závodu Španěla Josého Antonia Gonzáleze, který vyhrál čtyřikrát v 70. letech minulého století.