Štybar porazil i Sagana! Ve slavné klasice Paříž-Roubaix dojel pátý, vyhrál jeho týmový kolega Terpstra

13. dubna 2014 16:46 - Roubaix

Český cyklista Zdeněk Štybar dojel pátý ve slavné klasice Paříž-Roubaix a vylepšil o jedno místo svůj loňský výsledek. Vyhrál Nizozemec Niki Terpstra, Štybarův kolega z týmu Omega Pharma-Quick-Step.

 

Profimedia.cz

Devětadvacetiletý Terpstra zvítězil ve 112. ročníku Pekla severu díky tomu, že se zhruba šest kilometrů před cílem odpoutal od silné vedoucí skupiny, v níž měl prakticky kdokoli šanci na vítězství. Dva Terpstrovi týmoví kolegové Štybar a Tom Boonen poté hlídali, aby si Nizozemec mohl dojet pro největší úspěch v kariéře.

Cílem na velodromu v Roubaix projel Terpstra po 257 km s dvacetisekundovým náskokem. Spurt stíhací skupiny vyhrál Němec John Degenkolb před loňským vítězem Fabianem Cancellarou ze Švýcarska, jemuž týden po triumfu v závodu Kolem Flander nevyšel útok na vítězný double v těchto dvou slavných klasikách.

Štybar byl v cíli pátý těsně před Slovákem Peterem Saganem. Český cyklista v závodě proslaveném úseky na kostkách dosáhl o jednu příčku lepšího umístění než loni, kdy ho o naději na ještě pronikavější úspěch připravila kolize s divákem.

Cyklistický jednorázový závod Paříž-Roubaix (WorldTour) - 257 km:
1. Terpstra (Niz./Omega Pharma-Quick-Step) 6:09:01
2. Degenkolb (Něm./Giant)
3. Cancellara (Švýc./Trek)
4. Vanmarcke (Belg./Belkin)
5. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step)
6. Sagan (SR/Cannondale) všichni -20.
Žebříček cyklistické WorldTour k 13. dubnu (po 10 z 28 závodů):
1. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 308 b.
2. Cancellara (Švýc./Trek) 260
3. Terpstra (Niz./Omega Pharma-Quick-Step) 200
4. Vanmarcke (Belg./Belkin) 200
5. Sagan (SR/Cannondale) 183
...
20. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step) 83
25. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) 71
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.