Boonen vyhrál cyklistický závod Kolem Belgie

Favorizovaný Tom Boonen vyhrál pětietapový závod Kolem Belgie. Domácí cyklista si vybudoval dostatečný náskok v průběžném pořadí díky vítězstvím v prvních dvou etapách a celkově triumfoval s náskokem 24 sekund před krajanem Bertem Roesemsem.

Boonen tak získal trofej v třetím závodu v sezoně, přemožitele nenašel ani na podnicích série ProTour Kolem Flander a Paříž - Roubaix. Dnešní závěrečnou etapu o délce 175 km z Visé do Putte pro sebe v hromadném spurtu získal Nizozemec Stefan Van Dijck.

Jediný český zástupce Ondřej Sosenka, jenž v pátek vyhrál v Belgii časovku, nakonec obsadil celkově 39. příčku se ztrátou 7:51 minuty za Boonenem.

Výsledky - 5. etapa (175 km):
1. Van Dijck (Niz.) 3:54:58 hod., 2. Hunt (Brit.), 3. Van Loocke, 4. Roelandts (oba Belg.), 5. Van Katwijk (Niz.), 6. D'Amore (It.), ...55. Sosenka (ČR) všichni stejný čas.
Konečné pořadí:
1. Boonen 19:10:25 hod., 2. Roesems (oba Belg.) -24, 3. Balčiunas (Lit.) -33, 4. Ten Dam (Niz.) -53, 5. Eeckhout (Belg.) -58, 6. Fabian (Šp.) -1:08, ...39. Sosenka -7:51.