Rich uhájil náskok a vyhrál závod Kolem Bavorska

Německý cyklista Michael Rich vyhrál potřetí v kariéře závod Kolem Bavorska. Pětatřicetiletý časovkářský specialista se dostal do čela průběžného pořadí právě v sobotní jízdě proti chronometru a náskok udržel i v nedělní závěrečné páté etapě. Tu vyhrál druhý muž loňské Tour de France Andreas Klöden.

Devětadvacetiletý Klöden zaútočil zhruba šest kilometrů před cílem v Neumarktu a zvítězil s náskokem devíti sekund před Francouzem Nicolasem Portalem a Kurtem-Aslem Arvesenem z Norska.

Z českých závodníků byl v celkovém pořadí nejlepší devatenáctý Petr Benčík, jenž na Richa ztratil rovné tři minuty. Jeho zkušený kolega z týmu eD'system - ZVVZ Ján Svorada, jenž vyhrál úvodní etapu, závod nedokončil.

Výsledky - 5. etapa (174 km):
1. Klöden (Něm.) 4:18:59 hod., 2. Portal (Fr.), 3. Arvesen (Nor.) oba -9, 4. Siedler (Něm.), 5. Zarebski (Pol.), 6. Krivcov (Ukr.), ...26. Benčík všichni -1:56, 54. Kadlec -3:15, 62. Přecechtěl -6:04, 65. Zerzan (všichni (ČR) -6:30.
Konečné pořadí:
1. Rich (Něm.) 18:56:10 hod., 2. Vinokurov (Kaz.) -19, 3. Gerdemann (Něm.) -59, 4. Brozyna (Pol.) -1:13, 5. Glasner (Něm.) -1:58, 6. Sweet (Austr.) -2:00, ...19. Benčík -3:00, 29. Zerzan - 10:59, 46. Kadlec -39:21, 79. Přecechtěl -28:27.