Bouhanni ovládl na Giru už třetí spurt, Evans stále vede

20. května 2014 17:30 - Salsomaggiore Terme

Nejlepším spurtérem na letošním Giru d'Italia je francouzský cyklista Nacer Bouhanni, který v desáté etapě vybojoval již třetí vítězství. Pojistil si tím červený trikot pro vedoucího jezdce bodovací soutěže. V růžovém dresu lídra závodu zůstává Australan Cadel Evans, který se vyhnul hromadnému pádu necelý kilometr před cílem a dojel devátý.

 

Fabio Ferrari, ČTK/AP

Po 173 kilometrech slavil Bouhanni v cíli v Salsomaggiore Terme další cenný triumf před Italem Giacomem Nizzolem, který za ním finišoval na druhém místě i ve čtvrté a sedmé etapě. Třetí dospurtoval Australan Michael Matthews, který jel v prvním týdnu v růžovém trikotu a dnes útočil na svůj druhý etapový vavřín.

"Na konci to bylo hodně rychlé, ale tým to zvládl perfektně. Všichni byli připravení mi pomoct. Měli jsme ve spurtu výbornou pozici," pochvaloval si Bouhanni z týmu FDJ.fr.

O šanci na úspěch přišel pádem v závěru americký sprinter Tyler Farrar. "Jak se dalo čekat, po volném dnu byli všichni odpočinutí a to je ve finiši vždycky nebezpečnější," konstatoval vedoucí muž závodu Evans.

Zhruba 20 km před cílem skončil na zemi Belgičan Yannick Eijssen z Evansovy stáje BMC. Trať opustil na nosítkách v ambulanci s ochranným límcem kolem krku. "Je to mladý kluk, co jede první Grand Tour. Udělal velký pokrok, bude nám chybět," uvedl zkušený Australan.

Ve středu absolvují jezdci druhou nejdelší etapu letošního ročníku z Collecchia do Savony, která měří 249 km.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 10. etapa Modena - Salsomaggiore Terme (173 km):
1. Bouhanni (Fr./FDJ.fr) 4:01:13
2. Nizzolo (It./Trek)
3. Matthews (Austr./Orica)
4. Ferrari (It./Lampre)
5. Battaglin (It./Bardiani Valvole)
6. Gusev (Rus./Kaťuša)
7. Timmer (Niz./Giant)
8. Swift (Brit./Sky)
9. Evans (Austr./BMC)
10. Finetto (It./Neri Sottoli) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Evans 42:50:47
2. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step) -57
3. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) -1:10
4. Pozzovivo (It./AG2R) -1:20
5. Morabito (Švýc./BMC) -1:31
6. Aru (It./Astana) -1:39
7. Ulissi (It./Lampre) -1:43
8. Kelderman (Niz./Belkin) -1:44
9. Quintana (Kol./Movistar) -1:45
10. Kiserlovski (Chorv./Trek) -1:49.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.