Rubriky:

Cyklistika

Biker Bogar skončil na Vysočině šestý při Světovém poháru ve sprintu

23. května 2014 21:11 - Nové Město na Moravě

Český biker Kryštof Bogar obsadil šesté místo ve sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Zvítězil Slovinec Miha Halzer, mezi ženami byla ve finále nejrychlejší Švédka Alexandra Engenová. České bikerky se nedostaly přes hranici osmifinále. Nejlepší z nich Kateřina Nash skončila sedmnáctá, Irena Berková obsadila 19. místo.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Devatenáctiletý Bogar prokázal své kvality už v dopolední kvalifikaci, v níž zajel pátý nejrychlejší čas. Ve vylučovacích jízdách vyhrál osmifinále i čtvrtfinále, v němž mu dopomohla k úspěchu hromadná kolize. V ní byl Bogar nejméně poškozeným, neboť zůstal v sedle a mohl pokračovat v jízdě. V ní porazil i mistra světa Paula Van der Ploega z Austrálie, který skončil celkově třetí.

"Všichni jsme se cpali do zúžení před malinkým sjezdem. Nevešli jsme se tam. Otočil jsem se. Když jsem viděl, že jediný jedu na kole, tak jsem za to vzal a dojel do cíle. Je to souboj každým okamžikem. Kdo zaváhá, nevyhrává," tvrdil Bogar.

Český jezdec v semifinále vsadil na dravý start, v závěru mu ale došly síly a dojel do cíle poslední. V malém finále se mu podařilo získat šesté místo, když nestačil pouze na polského stájového kolegu z Brentejns Superior Marka Konwu.

Kateřina Nash přiznala, že sprinty nejsou její prioritou. "Při pohledu do startovky je spousta soupeřek mladší. My jsme vytrvalostní sport. Chtěla jsem si zazávodit, nasát atmosféru. Byl to dobrý trénink na neděli," poznamenala Nash.

Ze své premiéry ve sprintu byla nadšená Huříková, která obsadila 26. místo. "Je to strašně intenzivní závod. Tím je to i zábavné. Stihne se toho spoustu odehrát. Jen mě mrzí, že jsem nepostoupila. Ve sprintu do cíle mi už nezbývaly síly," zhodnotila Huříková svou premiéru.

O víkendu SP na Vysočině pokračuje.

Závod Světového poháru horských kol ve sprintu v Novém Městě na Moravě:
Muži:
1. Halzer (Slovin.)
2. Federspiel (Rak.)
3. Van Der Ploeg (Austr.)
4. Mels (Bel.)
5. Konwa (Pol.)
6. Bogar
...
25. Seller
28. Tvrdík (všichni ČR)
Průběžné pořadí SP ve sprintu (po 2 závodech):
1. Federspiel 80
2. Gaze (Nový Zél.) 64
3. Halzer 60
...
10. Bogar 18.
Ženy:
1. Engenová (Švéd.)
2. Stirnemannová (Švýc.)
3. Böová Jacobsenová (Nor.)
4. Mullensová (Austr.)
5. Rissvedsová (Švéd.)
6. Seitzová (Švýc.)
...
17. Nash
19. Berková
26. Huříková
27. Šulcová (všechny ČR)
Průběžné pořadí SP ve sprintu (po 2 závodech):
1. Engenová 120
2. Stirnemannová 65
3. Rissvedsová 60
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika