Fourcrossař Slavík je podruhé mistrem světa, Měchura opět druhý

14. června 2014 20:47 - Leogang

Biker Tomáš Slavík se stal podruhé v kariéře mistrem světa ve fourcrossu. Stříbro v rakouském Leogangu získal Michael Měchura, který obsadil druhé místo na světovém šampionátu třetí rok po sobě.

 

Twitter Red Bull

Slavík si zopakoval triumf z roku 2010, ve sbírce má ještě předloňský bronz. Dva dny po 27. narozeninách brněnský jezdec potvrdil pozici současné fourcrossařské jedničky. V této sezóně Slavík vyhrál dva ze tří závodů světové série 4X Pro Tour a je v čele průběžného pořadí.

V Leogangu opanoval už páteční kvalifikaci o čtyři desetiny před jednadvacetiletým Měchurou a dnes si oba vedli nejlépe i ve finále. Na stupních vítězů je doplnil Švýcar Simon Waldburger.

Na šampionátu stejně jako loni chyběl Michal Prokop. Trojnásobného mistra světa ve fourcrossu nepustily na start potíže s ploténkou.

Mistrovství světa ve fourcrossu - Leogang (Rakousko)
Muži:
1. Slavík (ČR)
2. Měchura (ČR)
3. Waldburger (Švýc.)
4. Göhler (Něm.)
...
7. Říha (ČR)
24. Faistaver (ČR)
39. Penc (ČR)
Ženy:
1. Curdová (Brit.)
2. Beertenová (Niz.)
3. Marthová (Něm.)
4. Frühwirthová (Rak.)
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.