Rubriky:

Cyklistika

Živě

Fourcrossař Slavík je podruhé mistrem světa, Měchura opět druhý

14. června 2014 20:47 - Leogang

Biker Tomáš Slavík se stal podruhé v kariéře mistrem světa ve fourcrossu. Stříbro v rakouském Leogangu získal Michael Měchura, který obsadil druhé místo na světovém šampionátu třetí rok po sobě.

 

Twitter Red Bull

Slavík si zopakoval triumf z roku 2010, ve sbírce má ještě předloňský bronz. Dva dny po 27. narozeninách brněnský jezdec potvrdil pozici současné fourcrossařské jedničky. V této sezóně Slavík vyhrál dva ze tří závodů světové série 4X Pro Tour a je v čele průběžného pořadí.

V Leogangu opanoval už páteční kvalifikaci o čtyři desetiny před jednadvacetiletým Měchurou a dnes si oba vedli nejlépe i ve finále. Na stupních vítězů je doplnil Švýcar Simon Waldburger.

Na šampionátu stejně jako loni chyběl Michal Prokop. Trojnásobného mistra světa ve fourcrossu nepustily na start potíže s ploténkou.

Mistrovství světa ve fourcrossu - Leogang (Rakousko)
Muži:
1. Slavík (ČR)
2. Měchura (ČR)
3. Waldburger (Švýc.)
4. Göhler (Něm.)
...
7. Říha (ČR)
24. Faistaver (ČR)
39. Penc (ČR)
Ženy:
1. Curdová (Brit.)
2. Beertenová (Niz.)
3. Marthová (Něm.)
4. Frühwirthová (Rak.)
ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.