Trentin vyhrál šestou etapu Kolem Švýcarska i díky lídru Martinovi. Kreuziger zůstal osmý

Delémont

Šestou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál v hromadném spurtu italský cyklista Matteo Trentin, kterému pomohl rozjet finiš majitel žlutého trikotu Němec Tony Martin. Lídr závodu má dál před druhým Nizozemcem Tomem Dumoulinem náskok šesti sekund, který může navýšit v páteční časovce na 24,7 km, v níž bude velkým favoritem. Trojnásobný mistr světa v této disciplíně ovládl časovku již v první etapě a od té doby závod vede.

Roman Kreuziger při prologu závodu Kolem Švýcarska.

Trentin ve spurtu po 193 km těsně předčil krajana Daniela Bennatiho, kolegu Romana Kreuzigra z týmu Tinkoff-Saxo. Český jezdec přijel v hlavním poli a zůstal v průběžném pořadí na osmé příčce se ztrátou 28 sekund na Martina.

V závěru čtvrteční etapy ujel z pelotonu na konci posledního stoupání Slovák Peter Sagan, který je celkově třetí. V následném sjezdu se pak řítil rychlostí 80 km/h a udržoval si mírný náskok, ale hlavní pole ho dostihlo a ve spurtu byl dlouho "zavřený". Na posledních desítkách metrů stihl vedoucí jezdec bodovací soutěže vybojovat páté místo.