Rubriky:

Cyklistika

Spravedlnost zvítězí, věří Kreuziger. Jen netuší kdy

8. července 2014 12:33 - Praha

Cyklista Roman Kreuziger opětovně vyjádřil víru v dobrý konec kauzy s nesrovnalostmi ve svém biologickém pasu z let 2011 a 2012, kvůli nimž přišel o start na letošní Tour de France. Doufá, že spravedlnost zvítězí a nepotvrdí se tak nařčení z dopingu, ale vůbec netuší, kdy se celá věc může uzavřít.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Pokud existuje nějaká spravedlnost, tak věřím, že se všechno dotáhne do správného konce. Na jednu stranu je úleva, že je všechno venku a musí se to řešit, na druhou fakt netuším, jak dlouho může celá věc trvat," uvedl osmadvacetiletý profesionál ze stáje Tinkoff-Saxo na svém webu.

Ačkoli ho mrzí, že kvůli pozastaveným startům ze strany týmu, který k tomuto preventivnímu opatření sáhl ve chvíli, kdy byl celý případ koncem června zveřejněn, nemůže obhajovat loňské páté místo na Tour de France, snáší nepříjemné chvíle relativně dobře. Pomáhá mu k tomu i manželka Michaela a dvouměsíční dcera Viktorka.

"Za dobu, co se ten případ táhne, jsem si zvykl, že nějaký den přicházejí lepší zprávy a jindy zase horší. Když přijde ta dobrá, stojím nohama pevně na zemi, a když ta špatná, zase mě to tolik nedemoralizuje," popsal Kreuziger.

Kdy ale přijde úleva v podobě uzavření případu a návratu do pelotonu, netuší ani náznakem. "Pořád to nějak běží, ale zatím nemám od UCI (Mezinárodní cyklistické unie) žádné další informace," řekl Kreuziger.

Probíhající 101. ročník nejslavnějšího etapového závodu, v němž před rokem dosáhl na nejlepší umístění českého zástupce v historii, sleduje alespoň v televizi. "Na cyklistiku jsem rozhodně nezanevřel. Tour sleduju, s klukama z týmu, co tam jedou, jsem v denním kontaktu. Zrovna včera jsme si psali," podotkl Kreuziger.

Do pátku trénoval v Itálii, nyní má po dohodě s týmem volno, jež tráví v tuzemsku s rodinou. "Do středy bych měl odpočívat a pak se začnu znovu vozit. V neděli odjíždím na týmové soustředění do Itálie na Passo Tonale. Bude tam skupina 12 lidí, k dispozici budeme mít i trenéra, mechanika, maséra, takže se docela těším," nastínil Kreuziger.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika