Rubriky:

Cyklistika

Časovka na Czech Cycling Tour pro nizozemský Metec

18. července 2014 14:50 - Praha

Úvodní týmovou časovku šestého ročníku Czech Cycling Tour vyhrála sedmička jezdců nizozemské stáje Metec-TKH. Trať dlouhou 21,7 kilometrů z Moravské Třebové do Křenova a zpět zvládli v čase 25:14 a o dvacet vteřin porazili ruské naděje ze stáje Itera Katuša a třetí skončil další nizozemský tým De Rijke. Z pětice českých celků si vedli nejlépe jezdci týmu Bauknecht-Author, jejichž čas stačil na páté místo. Na startu závodu se představilo 22 týmů a celkem 146 cyklistů, na něž čekají čtyři etapy.

 

Jan Brychta

Trať tentokrát nebyla tak těžká, i když zcela rovinatá rozhodně nebyla. A již časy na obrátce naznačily, kdo bude útočit na vítězství. Právě v polovině byli nejrychlejší závodníci Metec-THC a v nasazeném tempu vydrželi až do cíle a mohli slavit prvenství a tím pádem i zisk žlutého trikotu pro svého prvního jezdce na pásce, takže v roli lídra v páteční etapě z Olomouce do Mohelnice pojede Brian van Goethem.

V polovině trati byli na čtvrtém místě cyklisté Bauknechtu-Author, ale ve druhé polovině trati si o příčku pohoršili. "V průběhu závodu odpadl Zechmeister, ale jinak až na drobné chyby jeli kluci dobře. Tahounem byl zkušený Tomáš Bucháček, který odvedl velký kus práce, naopak vedle Zechmeistera byl slabším článkem Martin Hunal, ale to je pochopitelné, protože až do letoška vlastně týmovou časovku nejezdil," řekl k výkonu svého celku trenér Otakar Fiala.

Jezdci nizozemské stáje Metec-THC posbírali prakticky většinu trikotů, kromě žlutého mají trikot ještě pro mladého jezdce, trikot pro nejlepšího vrchaře a trikot bodovací soutěže. Dres pro nejlepšího Čecha v závodě obleče zítra David Dvorský z Bauknechtu-Author, trikot pro nejaktivnějšího závodníka ponese jeho oddílový kolega Tomáš Bucháček.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika