Rubriky:

Cyklistika

Spěšný si pekelný závod užil

28. června 2005 10:40 - PRAHA

Nikdy v kariéře prý nejel tak těžký závod, přesto v něm dosáhl svého nejlepšího výsledku ve Světovém poháru. Milan Spěšný z týmu Merida Biking se vytáhl v kanadském MontSainte-Anne, kde obsadil velmi dobrou čtrnáctou příčku.

 

Petr Dědina (www.mtbs.cz)

"Je to super výsledek. Oproti jaru, když už měl Milan slušný výkonnostní standard, jde stále nahoru. Zároveň si dokazuje, že se dá závodit i s absolutní světovou špičkou," řekl reprezentační trenér Jiří Lutovský.

Před sezónou spolu se Spěšným hodně diskutoval o přípravě a některé záležitosti vzájemně nadále konzultují: "Některé rady si vzal k srdci. Začal trénovat ve vyšší intenzitě a doufám, že mu forma vydrží do červencového mistrovství Evropy v Belgii i do světového šampionátu v Livignu."

Na přetěžké trati Spěšný dopředu tušil, co může čekat, neboť zde již absolvoval Světový pohár v cross country v rámci předolympijské přípravy. "Ve srovnání s evropskými závody je zdejší trať techničtější, průměrná rychlost nepřesahuje 15 kilometrů v hodině. Sjezdy jsou hodně kamenité, závodník si v nich vůbec neodpočine a musí neustále dávat pozor, aby neprorazil plášť," popsal Spěšný z dějiště závodu, který vyhrál Švýcar Sauser.

Na start se postavilo 85 bikerů. Z Čechů kromě Spěšného ještě jeho stájoví kolegové Jiří Friedl a Lukáš Hanus. Hanus dojel 45. a zároveň 9. mezi jezdci do 23 let, Friedl byl kvůli problémům se zaseknutým řetězem klasifikován až 65.

Spěšný odstartoval okolo dvacátého místa. Ani on se nevyvaroval krize, k ní se ještě navíc přidala smůla, když v závěru zlomil sedlo. "Tři sta metrů před cílem mě pak ještě předskočili Naef a Fumic. I tak jsem ale s výsledkem spokojený," řekl Spěšný. "Osobně to hodnotím jako jeden z nejtěžších závodů, jaké jsem kdy jel," dodala momentální česká jednička před včerejším patnáctihodinovým letem do brazilského Balnéario Camboriu, kde v neděli Světový pohár pokračuje.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika