Rubriky:

Cyklistika

Vakoč ztratil vedení a v závodě Kolem Polska je jedenáctý

8. srpna 2014 18:49 - Tatranská Bukovina

Český cyklista Petr Vakoč neuhájil své vteřinové vedení v závodě kolem Polska a po dnešním patnáctém místě klesl po šesté etapě na celkové jedenácté místo. Do žlutého trikotu se v sobotní poslední etapě oblékne díky dnešnímu sólovému úniku v závěru dosud druhý Polák Rafal Majka.

 

Twitter

Vakoč z týmu Omega Pharma-QuickStep držel žlutý dres od pondělí, kdy si zajistil vedení po úniku ve druhé etapě. Dnes se držel znovu v popředí, ale v závěrečném stoupání v posledním ze čtyř okruhů v Tatranské Bukovině ztratil a dojel 57 vteřin za Majkou.

"Byla to opravdu těžká etapa, hodně jsem se snažil zůstat vepředu po celou dobu. Tým pro skvěle pracoval, vydržel jsem až do předposledního stoupání, kde byly dvě skupiny. Pak se spojily v posledním kopci, ale už jsem na to neměl nohy," popisoval průběh závodu Vakoč pro web svého týmu.

Ztrátu žlutého trikotu ale nebere tragicky. "Když uvážím, co jsem čekal před závodem, tak musím říct, že to bylo perfektní. Myslím, že dnes jsem podal dobrý výkon. Pořád jsem mladý a učím se, jak si udržet vyrovnané výkony v etapovém závodě," řekl.

Domácí favorit Majka z týmu Tinkoff-Saxo se odpoutal od ostatních jezdců dva kilometry před finišem a dojel si pro druhé vítězství za sebou. Nejlepší vrchař nedávné Tour de France za sebou nechal o deset vteřin dvojici nejbližších pronásledovatelů Španěly Beanta Intxaustiho a Jona Izaguirreho ze stáje Movistar.

Po dvou horských triumfech na Tour de France, kam jel jako náhradník za Romana Kreuzigera, se Majka cítí jako horský šampion. "Vypořádal jsem se dobře s Alpami i Pyrenejemi a teď jsem také králem Tater," řekl Majka, který nepřeceňuje vedení o 18 vteřin. "Nikdy nejde říct, že je náskok dost velký. Uvidím, jak se budu cítit. Jsem hlavně rád, že jsem vyhrál dvě etapy," uvedl.

V sobotu závod WorldTour uzavře pětadvacetikilometrová časovka v Krakově. "Neztratil jsem tolik času a zůstal jsem na dobrém místě celkově. Jsem dobrý časovkář, takže se těším. Myslím, že můžu myslet na to, abych se posunul vzhůru. Pokud budu mít nohy jako ve druhé etapě, vidím to nadějně," netají ambice do posledního dne Vakoč.

Cyklistický závod Kolem Polska (WorldTour) - 6. etapa Tatranská Bukovina - Tatranská Bukovina (174 km):
1. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) 4:40:58
2. Intxausti
3. J. Izaguirre (oba Šp./Movistar) oba -10
4. Riblon (Fr./Movistar) -19
5. Niemiec (Pol./Lampre)
6. Poels (Niz./Omega Pharma-Quick Step) oba -20
...15. Vakoč (ČR/Omega Pharma-Quick Step) -48.
Průběžné pořadí:
1. Majka 29:46:17
2. Intxausti -18
3. J. Izaguirre -22
4. Riblon -39
5. Caruso (It./Kaťuša)
6. Gesink (Niz./Belkin) oba -40
...11. Vakoč -57.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika