Cyklistikou Vysočinu vyhrál po sólu v poslední etapě Guerin

Francouzský cyklista Alexis Guerin vyhrál čtyřetapový závod Vysočina 2014. Jezdec stáje Etixx rozhodl o celkovém triumfu v závěrečné, 85 kilometrů dlouhé etapě na okruzích okolo Bystřice nad Pernštejnem, kterou vyhrál po sólovém úniku. Dosavadní lídr Martin Hunal z týmu Bauknecht-Author dojel do cíle druhý, ale při ztrátě 2:35 o první místo přišel. Třetí celkově skončil jeho týmový kolega Jiří Polnický.

Cyklistický závod Vysočina - 4. etapa, okruhy v Bystřici nad Pernštejnem (85 km). Na snímku vítěz, francouzský cyklista Alexis Guerin.

Dvaadvacetiletý Guerin se odhodlal na kopcovité trati k sólovému útoku 45 kilometrů před cílem. Jeho soupeři nástup podcenili, dlouho mu nevěnovali pozornost a do stíhací jízdy se pustili pozdě. V závěru se jim podařilo roztrhat peloton na malé skupinky, situaci v souboji o celkové prvenství už ale Hunal nezvrátil.

Guerin vyhrál i soutěž vrchařů, Hunal se musel spokojit s prvenstvím v bodovací soutěži.

V osmnáctileté historii Vysočiny je Guerin čtvrtým zahraničním vítězem. Loni vyhrál Australan Samuel Spokes a před ním ještě Slováci Ondřej Slobodník (2000) a Roman Broniš (2003).

Cyklistický závod Vysočina - 4. etapa, okruhy v Bystřici nad Pernštejnem (85 km):
1. Guerin (Fr./Etixx) 2:14:19,