Rubriky:

Cyklistika

Štybar v časovce ztratil vedení v Eneco Tour, klesl na páté místo

13. srpna 2014 17:01 - Breda

Český cyklista Zdeněk Štybar neudržel v časovce na 9,6 kilometru vedení v etapovém závodu Eneco Tour, v němž obhajuje loňské prvenství. V ulicích nizozemského města Breda skončil trojnásobný mistr světa v cyklokrosu čtyřiadvacátý a klesl na páté místo, novým lídrem je Nizozemec Lars Boom.

 

mtbs.cz/Michal Červený

Štybar se po vítězství v úterní druhé etapě dostal do čela průběžného pořadí, předem ale tušil, že ho nejspíš neudrží. Nejrychlejší v časovce byl další nizozemský jezdec Tom Dumoulin, loni na Eneco Tour celkově druhý. S průměrnou rychlostí bezmála 53 km/h předčil i švýcarského čtyřnásobného mistra světa v této disciplíně Fabiana Cancellaru, Štybara porazil o 32 sekund.

Boom dojel na devátém místě a vede před Dumoulinem a Italem Manuelem Quinziatem o čtyři sekundy. Štybar na pátém místě ztrácí dalších osm vteřin.

Sedmietapový závod se jede na nizozemských a belgických silnicích a je zařazen do elitního seriálu WorldTour. Skončí v neděli, ve čtvrtek se peloton přesune do Belgie a absolvuje 179,1 km na trase z Koksijde do Ardooie.

Cyklistický etapový závod Eneco Tour (WorldTour) - 3. etapa (časovka na 9,6 km v Bredě): 
1. Dumoulin (Niz./Giant) 10:55
2. Cancellara (Švýc./Trek) -2
3. Thomas (Brit./Sky) -10
4. Quinziato (It./BMC) -14
5. Sergent (N. Zél./Trek) -15
6. Cummings (Brit./BMC) -17
...  
24. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) -32.
Průběžné pořadí:  
1. Boom (Niz./Belkin) 8:31:54
2. Dumoulin, 3. Quinziato oba -4
4. Grivko (Ukr./Astana) -7
5. Štybar -12, 6. Thomas -14
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika