Rubriky:

Cyklistika

Contador přehodnotil názor, Vueltu přece jen pojede

14. srpna 2014 12:30 - Madrid

Španělský cyklista Alberto Contador se překvapivě rozhodl, že nakonec přece jen pojede Vueltu. Ještě před týdnem přitom prostřednictvím svého tiskového mluvčího Jacinta Vidarteho utvrzoval v tom, že letošní ročník etapového závodu, jež začne 23. srpna v Jerezu, je pro něho kvůli zlomenině nohy z Tour de France zapovězený.

 

Profimedia.cz

Ihned po úrazu Contador věřil, že by závěrečnou letošní Grand Tour mohl stihnout. Tato šance však postupně ochabovala, i proto, že léčba fraktury holenní kosti se komplikovala. Vidarte rovněž tvrdil, že Contador ještě ani netrénuje, a byť jezdí alespoň trochu na trenažéru, pouze tou zdravou nohou. Ta pravá ho měla stále bolet.

Ve svém vzkazu fanouškům prostřednictvím videa však jednatřicetiletý jezdec stáje Tinkoff-Saxo mluvil trochu jinak. "Posledních deset dnů jsem jezdil na kole a včera byl první den, kdy jsem mohl absolvovat výstup na horský průsmyk bez toho, abych v koleně cítil bolest. To mě nabudilo, motivovalo a vedlo k rozhodnutí, že Vueltu pojedu," prohlásil Contador.

Dvojnásobný vítěz závodu z let 2008 a 2012 však zároveň připustil, že jen sotva bude moct za současné situace pomýšlet na to, aby dovršil úspěšný hattrick. "Vím, že to budu muset pojmout jinak, než bych si pomyslel na začátku sezony. Bude to ale dobré pro můj pocit na jejím konci. Dám teď do toho vše během týdne, co chybí do startu. A snad bych mohl během posledního týdne závodu zkusit zabojovat o etapové vítězství," dodal Contador.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika