Bikerka Nash dojela v závěrečném závodu SP v Méribelu dvanáctá

Bikerka Kateřina Nash dojela v závěrečném závodu Světového poháru v Méribelu dvanáctá. V sedmidílném seriálu cross country, v němž vynechala úvodní dva závody, obsadila jako nejlepší Češka 17. pozici. Mezi muži dnes skončil Ondřej Cink dvaadvacátý a celkově byl o tři příčky lepší.

Bikerka Kateřina Nash (ilustrační foto).

Své celkové prvenství, které si zajistila už před dvěma týdny v americkém Windhamu, potvrdila třetím vítězstvím v sezoně Švýcarka Jolanda Neffová. Čtrnáct sekund po ní dojela do cíle jednačtyřicetiletá Gunn-Rita Dahleová-Flesjaaová z Norska, třetí byla s odstupem 54 sekund Pauline Ferrandová-Prévotová z Francie.

Nash ztratila na vítězku 3:57 minuty, druhá nejlepší Češka Tereza Huříková byla s téměř desetiminutovým odstupem devětadvacátá a celkově devatenáctá.

Závod mužů vyhrál švýcarský mistr světa Nino Schurter, jenž porazil o 13 sekund Francouze Juliena Absalona. Olympijský vítěz z Pekingu a Atén si nicméně druhým místem zajistil celkové prvenství ve Světovém poháru. Třetí dojel Němec Manuel Fumic.

Cink jako nejlepší z Čechů ztratil na Schurtera 5:45 minuty. Úřadující olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý od začátku ztrácel a závod nedokončil. Letošní mistr světa v maratonu bodoval pouze ve třech závodech SP a celkově byl třicátý.