Novým lídrem Vuelty je Contador, dosud vedoucí Quintana letěl přes řidítka

Španělský cyklista Alberto Contador se stal po dnešní časovce novým vedoucím mužem Vuelty. V červeném dresu lídra vystřídal Kolumbijce Naira Quintanu, kterému v 10. etapě zkomplikoval boj o čelo pád. Vítěz letošního Gira d'Italia na nejlepší ztratil více než tři minuty a propadl se na 11. příčku.

Španěl Alberto Contador během Vuelty.

Z vítězství na trati dlouhé téměř 37 km se radoval německý specialista Tony Martin. Časovkářský mistr světa o 11 vteřin porazil Švýcara Fabiana Cancellaru, o další čtyři sekundy byl pomalejší Rigoberto Urán. Contador dojel se ztrátou 39 vteřin čtvrtý.

V průběžném pořadí se lídr stáje Tinkoff-Saxo, jenž si při pádu v polovině července na Tour de France zlomil holeň a hrozilo, že Vueltu vůbec nestihne, vyšvihl na první místo a před druhým krajanem Alejandrem Valverdem má náskok 27 sekund. Třetí Kolumbijec Urán ztrácí 59 vteřin.

Quintana nezvládl ve vysoké rychlosti jednu ze zatáček a po nárazu do bariéry přeletěl přes řídítka. S pomocí členů doprovodu své stáje Movistar sice znovu nasedl na kolo a časovku dokončil, za nejlepšími ale zaostal. Pád samotný ho stál zhruba dvě minuty a na trati pak dál ztrácel.

Cyklistický závod Vuelta - 10. etapa: časovka jednotlivců, Real Monasterio de Santa Maria de Veruela - Borja (36,7 km):
1. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) 47:02