Rubriky:

Cyklistika

Zraněný cyklista Ježek přišel o část plíce, návrat do ČR stále není možný

6. září 2014 09:51 - Greenville

Zdravotní stav handicapovaného cyklisty Jiřího Ježka se po dvou prodělaných operacích zlepšil a lékaři z nemocnice v Greenville začali plánovat jeho přesun z pooperačního na rehabilitační oddělení. Převoz do České republiky ale zatím není možný. Ježek přišel při první operaci hrudníku o část protržené plíce a právě zranění hrudního koše zatím brzdí návrat šestinásobného paralympijského vítěze do vlasti. ČTK o tom informovala vedoucí reprezentačního týmu paralympiků Jaroslava Krakovičová.

 

skoda-auto.cz

„Jak vyplývá z lékařské zprávy první operace, museli lékaři při operaci hrudníku odstranit i část protržené plíce," uvedla Krakovičová v tiskové zprávě.

Operaci vážně poraněného hrudníku se Ježek podrobil hned po pádu v hromadném spurtu nedělního závodu mistrovství světa. Lékaři mu museli odstranit dvě rozdrcená žebra, nahradit je implantáty a přišít amputovaný prsní sval. Už v pondělí Ježka probudili z umělého spánku a odpojili od dýchacího přístroje. Den poté přišla na řadu zlomená pažní kost, v níž lékaři nahradili poškozenou kostní tkáň štěpem z pánve.

Devětatřicetiletý Ježek, který má od jedenácti let amputovanou nohu pod kolenem, je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Na kontě má také šest titulů mistra světa a letos už počtvrté vyhrál Světový pohár.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika