Froome už je na Vueltě druhý, etapu ovládl Aru

Monte Castrove

Na cyklistické Vuletě došlo po osmnácté etapě k rošádě na předních příčkách průběžného pořadí. Na druhé místo se posunul s náskokem třinácti sekund Brit Christopher Froome, jenž skončil druhý i ve čtvrteční etapě. Na vedoucího Alberta Contadora ztrácí jezdec týmu Sky minutu a devatenáct sekund. Etapu vyhrál Ital Fabio Aru, pro kterého to byl druhý triumf v tomto ročníku.

Britský cyklista Chris Froome se svou přítelkyní Michelle Coundovou.

V čele dlouho jela trojice, která unikla na 62. kilometru. Jako poslední z ní byl dostižen domácí jezdec Luis León Sánchez a na úpatí závěrečného stoupání na Monte Castrove už byl zase celý peloton pohromadě. Rozhodující útok potom v kopci vyšel dvojici Aru, Froome a na cílové pásce byl rychlejší čtyřiadvacetiletý Ital, který letos na Vueltě vyhrál i 11. etapu.

O celkové druhé místo přišel Alejandro Valverde, třebaže se ve španělském triu pronásledovatelů snažil nejvíce, uspěl ve spurtu o etapovou třetí pozici a nechal za sebou i Contadora. Na loňského vítěze Tour de France Froomea nyní Valverde ztrácí 13 vteřin.

Do 18. etapy už neodstartoval sedmý muž průběžného pořadí Robert Gesink z Nizozemska, který odjel za těhotnou manželkou do nemocnice. Odstoupili také Švýcar Fabian Cancellara a belgický spurtér Tom Boonen, oba závodníky totiž za dva týdny čeká start na mistrovství světa.